Doučovanie informatiky, programovania, počítačových sietíMilos M.

Milos Megis
Účet overený:
informatika, počitačové siete, Cisco CCNA, Cisco CCNP Route & Switch, Cisco Wireless, Cisco Unified Communication Manager (VoIP), Cisco Call Manager Express (VoIP), Virtualizácia - VMware ESX / vCenter, Virtualizácia - Hyper-V, databázy, SQL, JAVA programovanie, C#
Michalovce
Doučuje aj cez skype / internet
10€ - 12€ za 60 minút
poobede, večer, víkend,
dochádza za študentom
doučuje aj skupiny
100% zodpovedaných správ
3h priemerná rýchlosť odpovede

Ahojte,
ponúkam doučovanie informatiky z rôznych oblastí.
Konkrétne ide o počítačové siete. Zameriavam sa hlavne na Cisco technológie, ale po dohode viem doučiť aj konfigurácie iných zariadení ako je napr. MikroTik.
Z Cisco technológii je to konfigurácia Routrov a Switchov na úrovni CCNA 1-4 a CCNP Route & Switch.
Ďalej konfigurácia Access pointov, či už v stand alone režime alebo v tzv. Lightweight režime, kedy sú AP ovládané centrálne pomocou kontroléra.
Viem zároveň doučiť aj VoIP technológie. Call manager express (CME), kedy je telefónna ústredňa konfigurovaná priamo na routri, alebo aj Cisco Unified Communication Manager (CUCM), ktorý beží ako virtuálny stroj na platforme VMware a ponúka omnoho viac VoIP funkcií.
K VoIP technológiám patrí samozrejme aj VoiceMail, čo je vlastne odkazová schránka. Cisco na to ponúka vlastný server - Cisco Unity Connection (CUC).
Čo je ale dôležitejšie, doučovanie väčšiny týchto technológii nebude prebiehať len na teoretickej úrovni, ale ponúkam aj praktické vyskúšanie toho čo sa naučíte, keďže vlastním niekoľko Cisco zariadení (routrov a switchov). Budete mať teda možnosť si reálne vyskúšať zariadenia s ktorými sa stretnete či už na skúškach v škole, alebo v práci.
Doučovať Vás viem aj online prostredníctvom Skype, no pre praktické časti je preferované osobné stretnutie. Nie je to samozrejme nevyhnutnosťou - pomocou verejnej IP sa budete vedieť pripojiť na testovaciu sieť a vyskúšať si všetko potrebné.

Technológie v informatike takmer nikdy nedokážu existovať jedna bez druhej. Ako som už spomínal, niektoré technológie bežia len ako virtuálne. V dnešnej dobe sa už minimalizuje použitie hardwaru a cieľom je na jednom výkonnom stroji spustiť viacero virtuálnych.
Ponúkam Vám preto doučovanie aj týchto technológii, ktoré sa používajú v biznis prostredí. Konkrétne ide o VMware - či už VMware Workstation alebo profesionálnejšie riešenie VMware ESX, ktoré môže byť navyše centrálne spravované vCenter serverom. Taktiež Vás viem doučiť aj Microsoft riešenie virtualizácie - MS Hyper-V.
Pokiaľ by ste mali záujem len o menšie a jednoduchšie nástroje na virtualizáciu, tak Vás rád doučim Oracle VM Virtualbox alebo VMware Player.

K prevádzke týchto technológii patrí aj zálohovanie. Či už z dôvodu straty dát, kvôli napadnutiu vírusom alebo aj kvôli nechcenému zmazaniu dát. Viem Vás doučiť zálohovanie pomocou nástroja od spoločnosti Acronis.

Ďalej Vás viem doučiť správu rôznych databázových serverov, ale aj prácu s databázou pomocou jazyka SQL.

A nakoniec Vám ponúkam možnosť doučovania programovacích jazykov. Preferujem Javu a C#, no po dohode Vás doučím aj napr. základy jazyka assembler.

Ak ste si tu nenašli konkrétne svoju oblasť, ktorá Vás zaujíma, kľudne sa spýtajte a po dohode Vás viem doučiť aj iné témy ako napr. základy správy Windows serverov a linuxových serverov, Microsoft Active Directory, základy sieťových penetračných testov, MS Office - Word, Excel, Power Point, Access :) a iné...

A teraz v krátkosti niečo o mne:
Som absolventom Fakulty Riadenia a Informatiky na Žilinskej Univerzite v odbore Aplikovaná Informatika.
Momentálne už niekoľko rokov pracujem v IT sektore, kde som nadobudol praktické skúsenosti s vyššie spomínanými technológiami.

Ak Vás niečo z tohto oslovilo, kľudne napíšte a určite sa dohodneme. Pomôžem aj s prípravou na zápočty alebo skúšky, či pri vypracovávaní semestrálnych prác.
Na začiatok preferujem 1 - 2 hodiny doučovania zdarma, aby sme zistili čo potrebujete doučiť a či Vám viem ponúknuť to, o čo máte reálne záujem.Kontaktný formulárNapísať referenciu