Matematika, Fyzika alebo Informatika so zvládnutím od 8.ročníka ZŠ po nižšie ročníky VŠ.Stanislav J.

Stanislav Januschke
Účet overený:
matematika, fyzika, informatika
Bratislava, Mlynská dolina, Fakulta Matematiky Fyziky a Informatiky UK, Bratislava - Ružinov, Bratislava - Karlova Ves
10€ - 10€ za 60 minút
doobeda, poobede, večer, víkend,
dochádza za študentom
70% zodpovedaných správ

Učím preto aby som niekomu pomohol, peniaze nie s[ primárna motivácia. Ak si nemôžete dovoliť zaplatiť, viem sa dohodnúť aj na doučovaní zadarmo ak budem vidieť u študenta snahu a pracovitosť.

Učím matematiku ako pyramídu vedomostí a zručností, ktorá musí mať solídne základy aby sa nezrútila. Ak niekto nezvládol dostatočne násobilku, nemôže sa dobre vysporiadať s krátením zlomkov. Ak nevie čo je to mocnina, nemá význam spomínať logaritmy.
Preto sa vždy snažím o zaplátanie medzier v predchádzajúcich vedomostiach ak si ich všimnem. Niekedy je to náročné a bolestivé, ale z môjho pohľadu je to jediná schodná cesta k ozajstnému (t.j. dlhodobému) úspechu. Preto sa vždy snažím aby študent učivu problematike naozaj rozumel.
Postupy ktorým nerozumieme o chvíľu zabudneme. A to čo o chvíľu zabudneme nemá ani význam sa učiť. Učenie matematiky bez pochopenia je stratou času, na ktorej sa nebudem podielať.
Snaha o zaplátanie medzier môže byť vnímaná ako zdržiavanie sa, ale je to oveľa lepšie ako sa naustále potkýňať o nedostatočné vedomosti. Svoj spôsob mám odkúšaný na študentoch, u ktorých som mohol sledovať ich výsledky dolhodobo, vo viacerých prípadoch aj keď už doučovanie nepotrebovali.
Doučoval som napríklad študentku ekonómie, ktorá sa pripravovala na skúšku zo štatistiky. Od štatistiky sme sa postupne dostali cez integrály a derivácie k loaritmom až sme nakoniec zistili, že skutočný problém sú úpravy výrazov s mocninami . Po zaplátaní tejto medzery sme si postupne skontrolovali že na vyšších úrovniach vážnejšie problémy nie sú a skúšku zvládla.

Ak máte záujem o doučovanie, kontaktujte ma prosím cez stano.januschke@gmail.com alebo SMS na číslo 0905 716 265.
Doučujem v BA u Vás, v priestoroch MatFyzu (Mlynská dolina) alebo doma v Ružinove. Počas leta kedykoľvek cez deň.Kontaktný formulárNapísať referenciu