Filip S.

Filip S.

Odpovedá do 2 hodín, na 100% správ
100% 2 hod
Prijíma študentov
Skúšobná lekcia zadarmo

Filip S.

Prijíma študentov
Skúšobná lekcia zadarmo

Deutsch / Español / SK

  • 5/5 (hodnotilo 49 študentov)
  • 712 odučených lekcií
  • Doučuje aj online
  • Od  14 €
  • Preferované časy: doobeda, poobede, večer
Cena Od 14 €
Preferované časy: doobeda, poobede, večer
Popis Typy lekcií Referencie Fotky & certifikáty Blogy Zodpovedané otázky

Popis

Ahoj! Hallo! ¡Hola!

Volám sa Filip, som študentom TU Wien a absolventom medzinárodného maturitného programu IB na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave. Za roky učenia (sa) jazykov som zistil, že spoliehať sa len na kurzy a školskú výučbu nestačí. Možností a metód efektívneho učenia sa je dnes naozaj veľa, rád ti preto rád pomôžem nájsť tie tvoje a vniesť do tvojho učenia systém :)

🟧 Pred rezerváciou hodiny mi prosím pošli krátku správu s tvojimi požiadavkami! 🟧

Aké sú moje hodiny?

🟢 najväčšou výhodou spolupráce 1:1 je priestor na komunikáciu a zostavenie individuálneho plánu - preto sa s väčšinou študentov hlavne rozprávame a venujeme tomu, čo je pre teba relevantné

🟢 podľa tvojich preferencií a cieľov sa riadim aj pri odporúčaní práce mimo hodín - niekomu sadnú moje digitálne materiály, iný zas preferuje papierovú učebnicu; niekto potrebuje mať portfólium materiálov na každodennú prácu, inému stačí pozrieť si mimo hodiny len krátke video

🟢 som veľkým zástancom práce s autentickým materiálom (seriály, podcasty, videá a články pre rodených hovoriacich), pretože tak môžeš absorbovať gramatiku a slovnú zásobu prirodzeným spôsobom. Materiál je ale potrebné citlivo vybrať podľa úrovne - ak napríklad ešte nerozumieš podcastom alebo filmom, možno len pracuješ so zlým zdrojom🤓

Ja a jazyky

🌱 Keďže žijem vo Viedni a študujem v nemčine, som s týmto jazykom v každodennom kontakte. Svoje znalosti mám podložené aj certifikátom Goethe C1
🌱 So španielčinou som začínal ako samouk a kombináciou vlastnej práce, kurzov a konverzovania s rodenými hovoriacimi som sa dostal až na úroveň C1, ktorú mám podloženú certifikátom DELE. Nakoľko nemčinu a slovenčinu vyučujem aj španielsky hovoriacich študentov, rovnako aj s týmto jazykom pracujem každý deň
🌱Svoju maturitu som získal v rámci programu International Baccalauereate - študoval a maturoval som teda z piatich predmetov po anglicky. Aj keď angličtinu práve nevyučujem, nerobí mi problém učiť ťa cez ňu DE/ES/SK, ak je to pre teba jednoduchšie.

Ak chceš o mne vedieť viac, jednoducho si vyhľadaj moje meno alebo môj blog Jazyky organicky.

✅ Mám skúsenosti s doučovaním detí, tínedžerov, mojich rovesníkov, miléniálov aj ľudí vo veku mojich rodičov. V súčasnosti sa však venujem len záujemcom od 13 rokov.
✅Jednorazovú pomoc pri skúškach, úlohách a prekladoch neposkytujem.
✅Doučujem výhradne ONLINE (Zoom/Skype).
✅Rezervačný systém cez Doučma je len orientačný. Pre viac info k voľným časom sa neboj napísať mi.
✅Faktúru je možné vystaviť aj na firmu, v tom prípade potrebujem Vaše IČ DPH.

- - - - - SK - - - - -

If you want to know more about me and my classes, simply search for my name or my blog "Learn Languages Organically".

Wenn du mehr über mich und meinen Unterricht wissen möchtest, such einfach nach meinem Namen oder meinem Blog "Sprachen organisch lernen".

Si quieres saber más sobre mí y mis clases, simplemente busca mi nombre o mi blog "Aprende idiomas orgánicamente".

Typy lekcií

Skúšobná lekcia

Orientačný hovor, na ktorom by som rád vedel viac o tvojich skúsenostiach s jazykom, potrebách a predstave, kam sa chceš posunúť. Takisto rád bližšie zodpoviem tvoje otázky k hodinám :)

Zadarmo / 20 min
30 minút

14 € / 30 min
45 minút

21 € / 45 min
60 minút

28 € / 60 min
45 minút (dvojice)

24 € / 45 min
60 minút (dvojice)

32 € / 60 min

Referencie (37)

+ Pridať referenciu
Sara F.

Sara F.

116 odučených lekcií

Hace ya un año que tengo clases de eslovaco con Filip y ¡me encantan! :) Lo primero que me hizo contactar con él fue ver que sabe hablar varios idiomas. Soy profesora de español, así que puedo decir que tiene un nivel de español muy bueno, con gran fluidez, es por eso que este plus fue de gran utilidad para explicarme las bases del eslovaco desde mi idioma materno y empezar desde cero. Durante las clases, sigue un enfoque comunicativo con una variedad de materiales y actividades que funcionan muy bien (canciones, imágenes, vídeos…). Sabe adaptarse a las necesidades que puedas tener, respetando los “silent-periods” que existen en las primeras clases, motivándote para hablar y para hacer un uso apropiado de la lengua. Además, también te ofrece pequeños ejercicios o tareas para hacer durante la semana y seguir practicando el idioma, son muy útiles para seguir avanzando. Pero, sin duda, lo que hace engancharte a sus clases es su actitud: es muy cercano y divertido, así que es imposible aburrirse durante las clases. Esto no quiere decir que no aprendamos o que no sea serio, sino todo lo contrario, ya que si estás cómodo y tranquilo aprendes mucho más. Además, las clases son muy interesantes porque siempre aporta datos culturales que complementan a la lengua, te enseña vocabulario más coloquial que quizás puedes escuchar o utilizar, y hablamos de temas actuales o importantes que tienen relevancia para mí. En resumen: genial :)

Odpoveď doučovatela:

Ďakujem, Sara! Un placer tenerte de alumna :)

Nikk T.

Nikk T.

65 odučených lekcií

Vďaka doučovaniu nemčiny od Filipa som sa za rok a pol dostala z úrovne A1 na B2. Zo začiatku som chodila do jazykovky, čo bola úplná strata času a osobné doučko s Filipom bolo to najlepšie rozhodnutie, čo som mohla spraviť. Nemčinu som sa rozhodla učiť, lebo chcem pracovať ako lekárka v Nemecku – na tento cieľ ma hodiny s Filipom super pripravili a aj keď štúdium medicíny nie je najľahšie, aj počas neho sa dá učiť cudzí jazyk, dokonca máme s Filipom 2 hodiny týždenne. Príjemným zistením bolo, že keď som išla na výlet do Nemecka, už som vedela prakticky využiť to, čo som sa vďaka doučku naučila a motivovalo ma to ešte viac v učení pokračovať. Veľmi mi vyhovuje Filipov štýl doučovania, je organizovaný a systematický a pokrýva všetky aspekty jazyka, zároveň však každú hodinu prispôsobuje aktuálnym potrebám, tj. teraz viac konverzujeme na rôzne témy. Doučko je vedené tak, že vás nenudí – tvoria ho rôzne odporúčania na seriály, youtubove kanály, podcasty, ale aj klasická práca s textom, či cvičenia na posluch. V neposlednom rade musím povedať, že Filip je super nie len ako doučovateľ, ale ako aj človek – je milý, ústretový, kreatívny a vždy ochotný pomôcť. Ak rozmýšľate, či u neho skúsiť doučko, určite choďte do toho.

Odpoveď doučovatela:

Ďakujem Nika! Aj keď hlavná vďaka by mala smerovať sebe samej - vidíš, že keď si sa do toho zo začiatku oprela a systematicky, pravidelne nemčine venovala, dostala si sa na úroveň, kde nemám o teba obavy a viem, že sa aj bez mojej pomoci nestratíš. Som veľmi, že sa ti podarilo vybudovať si cit na jazyk, vďaka čomu sa môžeme venovať aj jemnejším nuansám, slangu a všetkému, čo robí nemčinu šťavnatejšou :)

Silvia V.

Silvia V.

21 odučených lekcií

Filip už druhý rok doučuje mojich chlapcov dvojičky španielčinu .Musím ho veľmi pochváliť na každú hodinu je perfektne pripravený. Strieda chlapcom rôzne aktivity a majú úlohy i mimo hodinu .Síce je iba študent ale dovolím si napísať , že je lepší ako profesionálny študovany pedagóg.Vie veľmi zrozumiteľne vysvetliť učivo a vie čo dnešná mládež potrebuje .Tým že je študentom vie sa vžiť do role teenager a nastaviť hodinu tak , aby bola pre študenta zaujímavá a nie nudná . Tento rok sme pridali ako doučovanie konverzácie z Anglického jazyka , chlapci sa neboja rozprávať , začínajú rozumieť textom s porozumením a osvojili si veľa nových slovíčok.Filipa odporúčam všetkými 10 ako top pedagóga .Ďakujeme a tešíme sa na nový školský rok Silvia

Alena K.

Alena K.

20 odučených lekcií

S Filipom mám online hodiny B2 nemčiny a som veľmi rada, že som si vybrala práve jeho. Na hodinách sa nikdy nenudím - zmes konverzácie, gramatiky, cvičení a čítania vždy obohatí o prácu s pesničkou a diskusiu o seriáloch, ktoré som vďaka nemu začala pozerať v nemčine. Tiež nemá problém prispôsobiť sa mojim požiadavkám a potrebám. Za dva mesiace vidím jasný pokrok, určite odporúčam!

Odpoveď doučovatela:

Danke schön, Alenka! Som rád, že sa nám spolu podarilo zistiť, že jazyk nie je len o knihách a kurzoch. Zároveň ale sama vidíš, že aj gramatiku a dril netreba podceniť, ak sa chceš vedieť vyjadrovať ako kultivovaný človek. Držím palce pri ďalšom fungovaní v nemčine!

Ema Z.

Ema Z.

16 odučených lekcií

Hodiny nemčiny na úrovni B2 s Filipom mi pomohli zbaviť sa zábran pri rozprávaní po nemecky a taktiež upevniť a zlepšiť si gramatiku. Na hodinách sa nikdy nenudím, Filip si dá stále záležať na tom, aby každá hodina bola obsahovo aj metodicky iná, a množstvo odporúčaní a materiálov (učebnice, videá, seriály, rôzne cvičenia) od neho dostávam aj na samostatnú prácu mimo našich hodín. Rozprávame sa vždy o relevantných témach a Filip zostavuje hodiny tak, že nikdy nemám pocit, že by som musela o niečom nasilu rozprávať len preto, aby som rozprávala po nemecky, ale konverzácia je vedená naozaj veľmi prirodzene a zároveň sa človek veľa učí. Filip vždy dbá na spätnú väzbu, je veľmi ochotný hodiny prispôsobovať podľa toho, aké má jeho žiak potreby a požiadavky, a v priebehu doučovania to upravovať. Celkovo doučovanie s Filipom vysoko odporúčam, je vrámci toho ozaj dôsledný, profesionálny, a priateľský! :)

Fotky a certifikáty

Blogy (9)

Je to komplikované

Možno ste už počuli teóriu, že v každom jazyku, ktorý ovládame, preberáme inú osobnosť. Aj keď okrem slovenčiny hovorím plynule tromi ďalšími jazykmi, nemám pocit, že by sa vo mne odohrávali vnútorné…

Nemčina na Netflixe: Ultimate Guide

Ak už sa v nemčine pohybujete pribiližne na úrovni B1 a baví Vás pozerať seriály, je načase popozerať sa po produkcii pre rodených hovoriacich. Možností je niekoľko. Môžete pohľadať v mediatékach…

Jazyky "on a budget".

"Filip, ty vieš toľko jazykov, to ťa museli všetky tie jazykové školy vyjsť dosť draho, že?" spýtala sa ma známa a ja som sa zasmial. Potom som sa zamyslel, odkiaľ pramení presvedčenie, že učiť sa…

AnkiDroid miesto papierového slovníka

Aj keď aplikácia AnkiDroid nie je vo svete učenia sa (jazykov) ničím novým, takmer vždy sa mi pri prvom doučovaní jazyka stane, že žiak o nej ešte nepočul. Ak ste sa ešte ani vy nestretli s týmto…

Španielčina na Netflixe štyrikrát inak

Ak si chcete pozrieť niečo po španielsky, nemusí ísť len o nikdy nekončiacu telenovelu alebo drámu od Almodóvara. Vybrať si je z čoho aj na Netflixe a musím povedať, niektoré tituly mi teda prirástli…

Zodpovedané otázky (6)

Tento doučovateľ pomohol odpovedať na nasledujúce študijné otázky

Filip S.

Syntax.

Text som napísal perom. Vetný člen perom je príslovkové určenie spôsobu alebo predmet? A prečo?

Filip S.

Kombinatorika vysvetlenie 7. Rocnik

Mozme pekne poprosit o vysvetlenie priklady 1-4 ? dakujem pekne

Filip S.

Trigonometria a gonionimetria

Kruhový reflektor vrhá svetelný kužeľ s vrcholovým uhlom 36stupňov a je zavesený vo výške 25m na stožiari tak, že os svetelného kužeľa zviera s osou stožiaru uhol 42stupňov. Akú najväčšiu dĺžku osvetlí reflektor na vodorovnej rovine?

Filip S.

Trigonometria a gonionimetria

V akom zornom uhle sa javí predmet 70m dlhý pozorovateľovi, ktorý je od jedného jeho konca vzdialený 50m a od druhého konca 80m?