Tréning nemeckého jazyka do života a praxe (bez učenia slovíčok a gramatiky naspamäť)Jaroslav K.

Jaroslav Kroupa
Účet overený:
nemecký jazyk - business, nemecký jazyk - konverzácie, nemecký jazyk - všetky úrovne, nemecký jazyk - pokročilý, nenemecký jazyk - začiatočník, nemčina
Viedeň, Bratislava - Lamač, Zvolen
Doučuje aj cez skype / internet
10€ - 16€ za 60 minút
doobeda, poobede, večer, víkend,
doučuje aj skupiny
100% zodpovedaných správ
1h priemerná rýchlosť odpovede

Venujem sa poradenstvu pri výučbe nemeckého jazyka a ponúkam doučovanie so zameraním na aktuálnu potrebu vyučovaného. Som presvedčený, že poradenstvom pri výučbe nemčiny dokážem ľuďom pomôcť pri rozšírení ich možností v pracovnom aj osobnom živote. U mňa nájdete odpoveď na otázku:

Ako natrénovať nemecký jazyk do života a praxe?

Rozhodol som sa, že nemčinu nebudem vyučovať, ale trénovať. Žil som deväť rokov vo Viedni a som presvedčený, že nemčina sa naučiť nedá. Dá sa však natrénovať a to až na takú úroveň, ktorá zodpovedá našej potrebe, pretože ovládanie cudzieho jazyka nie je vedomosť ale schopnosť.

Základným problémom výučby cudzieho jazyka v školách je to, že cudzí jazyk sa v školách hlavne učí a netrénuje. Výsledkom je, že 90% ľudí vychádza zo škôl s tým, že učenie napr. nemčiny bolo utrpením a niektorí dokonca nadobudnú pocit, že naučiť sa cudzí jazyk je pre nich nemožné. Treba si však uvedomiť, že keď sme sa naučili slovenský jazyk, resp. natrénovali sme si slovenský jazyk každým jedným rozhovorom ešte ako malé deti a neskôr každým jedným filmom, prečítaným článkom a napísanou správou, dokážeme si takto isto natrénovať aj každý cudzí jazyk. Výučbu cudzích jazykov na školách nezmeníme, vieme však zmeniť svoj postoj a skúsenosti získané v školách využiť pri našom tréningu.

Cudzí jazyk je niečo ako šport napr. ako cvičenie vo fitnescentre. Keď sa človek učí ako má správne robiť cviky, svaly mu nenarastú. Keď začne trénovať, tak má pocit, že je len unavený a neposúva sa ďalej. No, keď je vytrvalý, v priebehu týždňa je zdatnejší a v priebehu mesiaca ešte viac. Ak takto postupujeme naraz zistíme, že nás už nebolia svaly a v zrkadle zbadáme nárast svalovej hmoty, pretože sa náš tréning stal našou súčasťou. To isté platí aj pri trénovaní cudzieho jazyka, naraz sa stane našou súčasťou.

Len nesmieme prestať trénovať, lebo tak ako ochabne svalstvo, tak sa začne strácať aj naša úroveň cudzieho jazyka. Pretože ako hovorí veľký zákon života:
„Nič sa nenachádza v pokoji. Všetko sa pohybuje, všetko vibruje.“
Preložené do nášho konceptu: Buď sa stávame v úrovni cudzieho jazyka lepší alebo horší. Neexistuje žiadny pevný bod.

A ako u mňa prebieha tréning nemčiny?

Začiatok spolupráce začína telefonickým rozhovorom (+436 604 407 760) alebo dohodnutím osobného stretnutia (budujseba@gmail.com)

Moja ponuka je nastavená tak, aby sme našli spoločné riešenie a obojstrannú spokojnosť.

Po stanovení cieľa začíname s tréningom nemčiny. Každému klientovi alebo skupine stanovujem osobitný tréningový plán a robím sprievod až po dosiahnutie cieľa. Každý potrebuje inú nemčinu v závislosti od povolania alebo životného smerovania, rovnako ako každý potrebuje inú intenzitu tréningu. Mimo tréningových dní tvorím klientom nahrávky prebratých lekcií, ktoré opakovaným počúvaním dostane klient do podvedomia.

Ja som začal trénovať nemčinu pred 12timi rokmi a trénujem ju dodnes. Mojou prácou Vás pozývam trénovať ju so mnou. Po dohode s klientom tréningy prebiehajú cez skype alebo na osobnom stretnutí v Bratislave.

Cenník:
OSOBNÝ TRÉNING NEMČINY
50€/týždenný tréning 1 osoba (60-70 min. denne, 5 dní)
12€/ tréning 1 osoba (60-70 min.)
16€/ tréning 2 osoby (pár alebo podobná úroveň) (60 – 70 min)
6€/ tréning pre malé skupiny (3 – max. 5 ľudí), určené pre páry, priateľov, kolegov. Podmienkou je rovnaké pracovné zameranie alebo životné smerovanie.Referencie

Flexibilný “tréner”pohotovo reagujúci,prispôsobí sa požiadavkám študenta. Vyučovanie nenásilnou formou ale cieľavedomo. Pohľad na vyučovanie trosku inak...

Iveta P. - 21. 11. 2019

Odporucam Jaroslava na kurzy nemeckeho jazyka. Je velmi proaktivny a flexibilny. Vie sa priposobit mojmu velmi narocnemu casovemu harmonogramu.

Peter H. - 16. 10. 2019


Fotky a certifikátyKontaktný formulárNapísať referenciu