Katarína P.

Katarína P.

Odpovedá do 1 hod., na 100% správ
100% 1 hod
Od 24 €/hod
Prijíma študentov

Katarína P.

Prijíma študentov

08/15? Nicht bei uns!

  • 5/5 (hodnotilo 11 študentov)
Cena Od 24 €/hod
Preferované časy: doobeda, poobede, večer, víkend
Doučuje predmety:

Kontaktný formulár

Popis

Hodiny online priamo z Mníchova, kde sa popri učive z kníh dozviete i mnohé naviac, čo v učebniciach nenájdete, čo sa ale v hovorovej reči používa bežne (viď ukážky v blogoch dole). Preto neváhajte a rezervujte si miesto ešte dnes.
Vyše 27 rokov žijem v hlavnom meste Bavorska a 2021/22 je už 9.školským rokom, čo pracujem ako vedúca skupiny v družine jednej Grundschule v jeho absolútnom centre (po-pi 11-16.00). Na starosť mám 16 detí. Od prvákov po štvrtákov. Pred koronou som niekoľkých z nich i doučovala.
Než som sa zamestnala na škole, vyučovala som viac ako 5 rokov nemčinu cez skype. O svojich ďalších profesijných zastávkach vám zaisto čo-to prezradím vrámci konverzácie alebo v mojich blogoch.
V Mníchove som začínala ako au-pair, po vyše roku som si spravila ročný prípravný kurz pre záujemcov o štúdium na VŠ a ukončila ho úspešne DSH-skúškou (viď foto). Ďalej som 6 semestrov študovala na LMU odbor DAF (Deutsch als Fremdsprache). Svoje vtedajšie zážitky som spracovala i knižne.
Na Slovensku som pôvodne vyštudovala CHTF STU.
Kto má skutočný záujem o jazyk a záleží mu i na gramaticky správnej komunikácii, môže sa tešiť na približne 1000 A4-strán materiálov z mojich bývalých LMU kurzov, na množstvo zaujímavých tém v prípade konverzácií a jednu extra čerešnišku navrch.
Konverzácie za náš tandem vedie môj syn, žiak Q11, teda 11. triedy gymnázia (G8). Rozpráva Hochdeutsch, ale na požiadanie pridá i ukážku v bavorštine. Ak neovláda pojmy v slovenčine, vypomáha si buď opisne synonymami, slovníkom na nete alebo angličtinou. Od januára´22 ho nájdete pod jeho samostatným profilom.

Hodiny minimálne raz do týždňa. Cena za vyučovaciu hodinu (60 min, pričom posledných 5´ je organizačných = úlohy, potvrdenie nasledujúceho termínu) sa týka výlučne našich materiálov:
8€ - Schnupperstunde (cca. 30 min)
16€ - voľná konverzácia (s Michaelom/ po-ne) bez cielenej gramatiky, ale s opravou chýb vrámci viet (pri špeciálnych požiadavkách zameraných na témy so širším záberom cena dohodou)
24€ - po-pia a Sk, Cz (zahraničie 28€) - hodiny so mnou
30€ - víkend, sviatok (v Bavorsku) - iba výnimočne (moje hodiny)
Preklady, ani jednorázové prípravy na pohovory či písomky/skúšky už z časových dôvodov neposkytujeme.

V prípade záujmu zo strany firiem na faktúru platia mníchovské ceny min.60€/hod.

Ak žiak nepotvrdí pozvánku 24h pred jej začiatkom, chápem to tak, že sa hodina nekoná. Zadané pozvánky volím s garanciou doučma. Ich potvrdením záujemca zároveň súhlasí s podmienkami platby, ak hodinu zruší príliš neskoro.

Prvá skušobná hodina, tzv. Schnupperstunde (na vyžiadanie), slúži na vzájomné spoznanie sa. Na zistenie, či sa naše predstavy a ciele zhodujú. Ja si navyše približne zisťujem úroveň znalostí každého záujemcu. Ku ničomu vás nezaväzuje. Až po nej sa dohodneme na konkrétnych podmienkach.
V prípade ďalších otázok som vám samozrejme k dispozícii.
Detailnejšie zhrnutie spôsobu výučby a základných podmienok obdrží každý záujemca ešte raz extra do správ.

Referencie (19)

Katarina C.

Katarina C.

74 odučených lekcií

Hodiny s pani Katkou som si velmi oblubila. Nemcina mi vzdy isla tazko, nakolko ma vobec nebavila. No teraz sa na hodiny tesim a s radostou sa ucim nemcinu. Katka mi vie vysvetlit gramatiku tak zrozumitelne, ze je to pre mna konecne ovela jednoduchsie. Pani Katka je vzdy na hodiny pripravena a do ucenia vie zapojit situacie a humor z "bezneho" zivota, takze strach z nemciny postupne opada. A velke plus je, ze ma trpezlivost aj na take studentky ako som ja. :) Dakujem, ze ma zaradila medzi svojich studentov a tesim sa na nase hodiny.

Odpoveď doučovatela:

Katka, veď Vy ste ako usilovná včielka... Vašu motiváciu by som dopriala i mnohým iným!!!

Mikhail B.

Mikhail B.

49 odučených lekcií

Ja som veľmi spokojný s hodinami s pani učiteľkou. Veľmi dobre rozpráva po nemecky a výborne učí. Má veľmi príjemný štýl učenia, spolu aj so zmyslom pre humor, a hodiny mi vždy preto veľmi rýchlo prebiehajú. Po týchto hodinách ma omnoho viac bavý tento jazyk, čo je niečo, čo z mojej skúsenosti, sa veľa učiteľom nedarilo dosiahnúť. Namiesto iba učenia sa učiva na písomku, so žiadnou navyše motiváciou, sa teraz vidím pozerať videá po nemecky, čítať v nej články o hudbe, a taktiež vymýšľať si v hlave prípady, kde by som v nemecky rozprávajúcej krajine robil s ľuďmi malé dialógy.. :)

Odpoveď doučovatela:

Dakujem a som rada, Mikhail, ze Vas nase hodiny motivuju, zaujimat sa o nemcinu i mimo nich. A naopak nasa spolocna priprava ku Vasej maturite je dalsou inspiraciou pre mna - zaoberat sa napr. takymi archaizmami z 18.storocia :D

Lucia N.

Lucia N.

30 odučených lekcií

Doučovanie s Katkou má môj syn a som naozaj veľmi vďačná za to, že som Katku na tomto portáli našla. Každá hodina, ktorú spolu majú, je iná, Katka ju priam šije na mieru synovi, preberajú rôzne témy zo života, zo školy, z matematiky, rozprávajú sa o veciach, ktoré ho zaujímajú. Obrovským prínosom je komunikácia v skutočnom "živom" nemeckom jazyku a zároveň možnosť, že ak treba, Katka vysvetlí vec v slovenčine. Takisto akákoľvek písomná komunikácia s Katkou je veľmi svižná. Za nás môžem odporúčať všetkými desiatimi :)

Odpoveď doučovatela:

Ďakujem, Lucka. Pravda je taká, že ja manažujem, píšem scenáre, ale rozhovory po prázdninách už pod svoju réžiu prebral Michael a zdá sa, že mládenci si rozumejú :) Výhodou je, že Váš syn mal už pevné základy z domu.

Patrik H.

Patrik H.

27 odučených lekcií

Som maximálne spokojný, že som si za doučujúcu vybral p. Katarínu. Je trpezlivá, ochotná opakovane vysvetliť a aj poradiť s výrazmi, s ktorými sa stretávam pri svojej práci v Nemecku. Len jedno veľké ďakujem. 👍

Odpoveď doučovatela:

Vďaka, Patrik 😉

Zuzana K.

Zuzana K.

26 odučených lekcií

Chcela by som veľmi pekne poďakovať p.Katke a Michaelovi za spoluprácu, hodiny, skúsenosti a vedomosti ktorými nás obdarili.Hodiny vo vašom podaní sú robené takou správnou formou vďaka ktorej sa naša dcéra vie ľahko naučiť nové veci a dlhodobo si ich zapamätať. Nakoľko Stanka chodí ešte do škôlky, p.Katka a Michael to majú s výučbou ťažšie, no zvládajú to bravúrne a vždy a včas nám pripravia materiál na ďalšiu hodinu.(?obrázky, rozprávky, materiály). Materiál je prispôsobený aj aktuálnym témam a Katka s Michaelom sú vždy k dispozícii nám s čímkoľvek pomôcť, poradiť. Flexibilita, presnosť, kvalitná výučba, skvelá spoločnosť a dokonalá spolupráca. Ďakujeme Vám!!!

Odpoveď doučovatela:

Ďakujeme, Zuzka. Stanka je naša malá Štebotka :) a i pre mňa nová výzva ... moja prvá škôlkarka! :)

Fotky a certifikáty

Blogy (20)

Treppenwitz

Napriek tomu, koľko rokov už mám odžitých v Nemecku, koľko viet odpočutých, koľko kníh či časopisov prečítaných, vždy sa nájde niečo, čo ešte nepoznám alebo som zatiaľ akosi nikde nezachytila.Týka sa…

Niečo kratšie na vianočnú nôtu

Advent, Advent, ein Lichtlein brennt.Erst ein, dann zwei,dann drei, dann vier,dann steht das Christkind vor der Tür.(Und eine lustige Ergänzung dazu:) Und wenn die fünfte Kerze brennt,dann…

Ein bisschen Boarisch zur Auflockerung des Alltags gefällig? alebo hodina bavorštiny

Boarische Wedastationwenn der Stoa...... schaukelt - vui Wind ... schdad - koa Wind... feicht - Sauweda... droggn - scheens Weda... Schaddn wirft - Sonn scheind... weiß - Schnää... Lecha hod - Hogl..…

Motto dňa

V tíme máme kolegyňu. ktorá zakaždým nájde nejaký správny výrok na rozosmiatie alebo zahriatie duše. O ten, ktorý ma rozosmial dnes, sa podelím i s vami: Ich muss jetzt mal so langsam nett werden.Ich…

Nemčinárske okienko 8.

Včera som pripravovala žiačku na skúšku a rozoberali sme i tému bývania. Popri tom som si spomenula na rozhovor spred nášho domu z minulého týždňa. Stretli sa pred ním dve susedy z našej dlhej…

Zodpovedané otázky (8)

Tento doučovateľ pomohol odpovedať na nasledujúce študijné otázky

Katarína P.

Domáca úloha

Dobrý večer vedel by ešte niekto spraviť tieto vety jednoduchšie a nie v préterite ale v perfekte prosím. Ďakujem za každú odpoveď . Ak by sa dalo čo najskôr.

Katarína P.

Zu+ sloveso v nemčine

Zdravím, chcel by som sa prosím spýtať kedy sa používa zu pred slovesom na konci vety v nemčine? Ďakujem.

Katarína P.

Otazka pre germanofilov;)

Dobry den, moja otazka bude mat trosku odlisny charakter, nez na ake ste zvyknuti, nakolko neprosim o pomoc s ucivom, ale o citatelsko -zberatelsku radu. Pokusam sa pre mne velmi vzacnemu cloveku zohnat basnicku zbierku pisanu starou, archaickou nemcinou, hladam doslova vynimocny knizny poklad,…

Katarína P.

Otázka pre všetkych učiteľov

Vážení kolegovia, Myslíte si že je od študenta OK ponúkať lektorovi za 60min doučovania 6eur?! Ja teda absolútne nie, chcem vám teda len povedať aby ste sa nenechali zdierať. ❤️💪

Katarína P.

predložky v nemčine

Dobrý deň,učím sa v nemčine predložky s 3 a 4 pádom. Prosím Vás, poradte mi, na ktorom webe nájdem podrobné vysvetlenie predložiek auf, bei, mit nach von zu a tiež durch, für, gegen, ohne, um v situáciach no nie formou poučiek,ale vysvetlenie formou obrázkov v rôznych situáciách.Vďaka.