Katarína P.

Katarína P.

Odpovedá do 2 hodín, na 100% správ
100% 2 hod
Od 10 €/hod
Prijíma študentov

Katarína P.

Prijíma študentov

08/15? Nicht bei uns! - online alebo kurzy priamo v Bavorsku

  • 5/5 (hodnotilo 11 študentov)
  • 551 odučených lekcií
  • Doučuje aj online
  • Preferované časy: doobeda, poobede, večer, víkend
Cena Od 10 €/hod
Preferované časy: doobeda, poobede, večer, víkend
Doučuje predmety:

Kontaktný formulár

Popis

U nás sa popri učive z kníh dozviete i mnohé naviac, čo v učebniciach nenájdete. Netýka sa to iba hovorovej reči a slovných zvratov, používaných bežne (viď ukážky v blogoch dole), s ktorými sa lektori žijúci na Slovensku viac-menej nestretávajú. Prezradíme vám čo-to o miestnych zvykoch, o vhodnej komunikácii, o aktuálnej situácii v politike, športe. Načrieme do receptov, do inštrukcií pre kutilov, vyriešime hlavolamy. Deti si zasa s nami občas na spestrenie podľa návodov zmajstrujú jednoduché papierové kocky či gyro a rozšíria vedomosti o mnohé iné zaujímavosti.
Vyše 27 rokov žijem v hlavnom meste Bavorska a 2021/22 je už 9. a zároveň posledným školským rokom, čo pracujem ako vedúca skupiny v družine jednej Grundschule v jeho absolútnom centre (po-pi 11-16.00). Od septembra ´22 na mňa čakajú nové výzvy. O nich a svojich ďalších profesijných zastávkach vám zaisto čo-to prezradím vrámci konverzácie alebo v mojich blogoch.
V Mníchove som začínala ako au-pair, po vyše roku som si spravila ročný prípravný kurz pre záujemcov o štúdium na VŠ a ukončila ho úspešne DSH-skúškou (viď foto). Ďalej som 6 semestrov študovala na LMU odbor DAF (Deutsch als Fremdsprache). Svoje vtedajšie zážitky som spracovala i knižne.
Na Slovensku som pôvodne vyštudovala CHTF STU.
Kto má skutočný záujem o jazyk a záleží mu i na gramaticky správnej komunikácii, môže sa tešiť na približne 1000 A4-strán materiálov z mojich bývalých LMU kurzov, na množstvo zaujímavých tém v prípade konverzácií a jednu extra čerešnišku navrch.
Konverzácie okrem mňa vedie predovšetkým môj syn, žiak Q11, teda 11. triedy gymnázia (G8). Od januára´22 ho nájdete pod jeho samostatným profilom (momentálne profil vypnutý vzhľadom na plný stav).

Hodiny minimálne raz do týždňa. Cena za vyučovaciu hodinu (50 min, pričom posledných 5´ je organizačných = úlohy, potvrdenie nasledujúceho termínu) sa týka výlučne našich materiálov. Ak máte záujem o 60 min hodiny, sú ceny v zátvorkách.
Nová ponuka: 30 min konverzácie v nemčine! Pôvodne si tento skrátený čas vyžiadala jedna žiačka a ja som sa presvedčila, že i to stačí na rozviazanie jazyka, ak má niekto skutočný záujem:
10 € - Schnupperstunde (na vyžiadanie cca. 30 min)
10 € - 30 min konverzácie (témy: rodina, zamestnanie, hobby, dovolenka, šport, atď.)
18 € - voľná konverzácia na každodenné témy - iba konverzácia bez gramatiky a opravy chýb, iba bežné témy, iba v nemčine (20)
20 € - po-pia a Sk, Cz (zahraničie 24 €) - zahŕňa i gramatiku a cvičenia (24/28)
30 € - víkend, sviatok (v Bavorsku) - iba výnimočne
Preklady, ani jednorázové prípravy na pohovory/písomky/skúšky či výuku z cudzích materiálov už z časových dôvodov neposkytujeme.


V prípade záujmu zo strany firiem na faktúru platia mníchovské ceny min.60€/hod. Prvé dve hodiny bežia cez doučma, potom prechádzame na platbu 3 hodín vopred.

Ak žiak nepotvrdí pozvánku 24h pred jej začiatkom, chápem to tak, že sa hodina nekoná. Zadané pozvánky volím s garanciou doučma. Ich potvrdením záujemca zároveň súhlasí s podmienkami platby, ak hodinu zruší príliš neskoro.

Prvá skušobná hodina, tzv. Schnupperstunde (na vyžiadanie), slúži na vzájomné spoznanie sa. Na zistenie, či sa naše predstavy a ciele zhodujú. Ja si navyše približne zisťujem úroveň znalostí každého záujemcu. Ku ničomu vás nezaväzuje. Až po nej sa dohodneme na konkrétnych podmienkach.
V prípade ďalších otázok som vám samozrejme k dispozícii.
Detailnejšie zhrnutie spôsobu výučby a základných podmienok obdrží každý záujemca ešte raz extra do správ.

Referencie (20)

Katarina C.

Katarina C.

74 odučených lekcií

Hodiny s pani Katkou som si velmi oblubila. Nemcina mi vzdy isla tazko, nakolko ma vobec nebavila. No teraz sa na hodiny tesim a s radostou sa ucim nemcinu. Katka mi vie vysvetlit gramatiku tak zrozumitelne, ze je to pre mna konecne ovela jednoduchsie. Pani Katka je vzdy na hodiny pripravena a do ucenia vie zapojit situacie a humor z "bezneho" zivota, takze strach z nemciny postupne opada. A velke plus je, ze ma trpezlivost aj na take studentky ako som ja. :) Dakujem, ze ma zaradila medzi svojich studentov a tesim sa na nase hodiny.

Odpoveď doučovatela:

Katka, veď Vy ste ako usilovná včielka... Vašu motiváciu by som dopriala i mnohým iným!!!

Mikhail B.

Mikhail B.

65 odučených lekcií

Ja som veľmi spokojný s hodinami s pani učiteľkou. Veľmi dobre rozpráva po nemecky a výborne učí. Má veľmi príjemný štýl učenia, spolu aj so zmyslom pre humor, a hodiny mi vždy preto veľmi rýchlo prebiehajú. Po týchto hodinách ma omnoho viac bavý tento jazyk, čo je niečo, čo z mojej skúsenosti, sa veľa učiteľom nedarilo dosiahnúť. Namiesto iba učenia sa učiva na písomku, so žiadnou navyše motiváciou, sa teraz vidím pozerať videá po nemecky, čítať v nej články o hudbe, a taktiež vymýšľať si v hlave prípady, kde by som v nemecky rozprávajúcej krajine robil s ľuďmi malé dialógy.. :)

Odpoveď doučovatela:

Dakujem a som rada, Mikhail, ze Vas nase hodiny motivuju, zaujimat sa o nemcinu i mimo nich. A naopak nasa spolocna priprava ku Vasej maturite je dalsou inspiraciou pre mna - zaoberat sa napr. takymi archaizmami z 18.storocia :D

Lucia N.

Lucia N.

31 odučených lekcií

Doučovanie s Katkou má môj syn a som naozaj veľmi vďačná za to, že som Katku na tomto portáli našla. Každá hodina, ktorú spolu majú, je iná, Katka ju priam šije na mieru synovi, preberajú rôzne témy zo života, zo školy, z matematiky, rozprávajú sa o veciach, ktoré ho zaujímajú. Obrovským prínosom je komunikácia v skutočnom "živom" nemeckom jazyku a zároveň možnosť, že ak treba, Katka vysvetlí vec v slovenčine. Takisto akákoľvek písomná komunikácia s Katkou je veľmi svižná. Za nás môžem odporúčať všetkými desiatimi :)

Odpoveď doučovatela:

Ďakujem, Lucka. Pravda je taká, že ja manažujem, píšem scenáre, ale rozhovory po prázdninách už pod svoju réžiu prebral Michael a zdá sa, že mládenci si rozumejú :) Výhodou je, že Váš syn mal už pevné základy z domu.

Patrik H.

Patrik H.

27 odučených lekcií

Som maximálne spokojný, že som si za doučujúcu vybral p. Katarínu. Je trpezlivá, ochotná opakovane vysvetliť a aj poradiť s výrazmi, s ktorými sa stretávam pri svojej práci v Nemecku. Len jedno veľké ďakujem. 👍

Odpoveď doučovatela:

Vďaka, Patrik 😉

Zuzana K.

Zuzana K.

26 odučených lekcií

Chcela by som veľmi pekne poďakovať p.Katke a Michaelovi za spoluprácu, hodiny, skúsenosti a vedomosti ktorými nás obdarili.Hodiny vo vašom podaní sú robené takou správnou formou vďaka ktorej sa naša dcéra vie ľahko naučiť nové veci a dlhodobo si ich zapamätať. Nakoľko Stanka chodí ešte do škôlky, p.Katka a Michael to majú s výučbou ťažšie, no zvládajú to bravúrne a vždy a včas nám pripravia materiál na ďalšiu hodinu.(?obrázky, rozprávky, materiály). Materiál je prispôsobený aj aktuálnym témam a Katka s Michaelom sú vždy k dispozícii nám s čímkoľvek pomôcť, poradiť. Flexibilita, presnosť, kvalitná výučba, skvelá spoločnosť a dokonalá spolupráca. Ďakujeme Vám!!!

Odpoveď doučovatela:

Ďakujeme, Zuzka. Stanka je naša malá Štebotka :) a i pre mňa nová výzva ... moja prvá škôlkarka! :)

Fotky a certifikáty

Blogy (25)

Sie haben sie wohl nicht mehr alle!

Po x-sľuboch a rokoch som konečne dala v práci výpoveď. Momentálne zvažujem niekoľko alternatív, ale neponáhľam sa. Veď do nezamestnanosti mi zostávajú dva mesiace a desať dní a ako sa vraví ...…

Všetkým spontánnym dobrodruhom

Na známosť sa dáva táto skvelá správa... čože, u vás ju ešte vrabci nevyčvirikali?Tak to aktuálne za ne preberám ja.Podľa rozhodnutia Spolkového snemu sa od 1.6.2022 do obehu dostal tzv. 9€-Ticket.…

Abwesenheitsnotiz

Pre všetkých, ktorí komunikujú so zákazníkmi v nemecky hovoriacich krajinách a nevedia, ako napísať mailovú správu na čas dovolenky či akejkoľvek absencie. Takže v čase nasledujúcich dvojtýždňových…

Mini

Mini ist meine kleine süße Maus aus der 1a. Das Kind strahlt einfach so viel Positives aus, dass tatsächlich die gesamte Schule es liebt. Egal ob Erwachsene oder Kinder. Für seine freundliche Art,…

Meine Kurzgeschichten - Ein Hoch auf die Paula

Nach dem Essen gingen die Meisten nach unten und ich blieb oben mit drei Mädels. Zwei Zweitklässlerinnen, eine Drittklässlerin. Während ich aufräumte, spielten sie Schule. Paula, unsere Schlawinerin,…

Zodpovedané otázky (10)

Tento doučovateľ pomohol odpovedať na nasledujúce študijné otázky

Katarína P.

Beletrizovaný životopis - pravopis

Dobrý deň prajem, prosím potrebovala by som skontrolovať tieto 2 vety : 1. Všetko sa to začalo 3.4.2005, keď v mrazivej treskúcej zime prišiel na svet ako krehká vločka v zime dlho očakávaný uzlík šťastia, čo ohrial pri srdci mamku s ockom lepšie ako horúci bylinkový čaj. (neviem v tomto súvetí…

Katarína P.

Opravili by ste mi prosím text?

Zadanie znelo: Napíšte o vašej dovolenke a čo nesmiete zabudnúť zobrať na dovolenku. Za opravenie ďakujem :) Ich bin ein aktiver Urlaubertyp, weil ich unternehmungslustig, neugierig und für neue Erfahrungen offen. Am liebsten verbringe ich meinen Urlaub am Meer, weil ich gerne schwimme, tauche, in…

Katarína P.

Domáca úloha

Dobrý večer vedel by ešte niekto spraviť tieto vety jednoduchšie a nie v préterite ale v perfekte prosím. Ďakujem za každú odpoveď . Ak by sa dalo čo najskôr.

Katarína P.

Zu+ sloveso v nemčine

Zdravím, chcel by som sa prosím spýtať kedy sa používa zu pred slovesom na konci vety v nemčine? Ďakujem.

Katarína P.

Otazka pre germanofilov;)

Dobry den, moja otazka bude mat trosku odlisny charakter, nez na ake ste zvyknuti, nakolko neprosim o pomoc s ucivom, ale o citatelsko -zberatelsku radu. Pokusam sa pre mne velmi vzacnemu cloveku zohnat basnicku zbierku pisanu starou, archaickou nemcinou, hladam doslova vynimocny knizny poklad,…