Daria B.

Daria B.

Odpovedá do 14 hodín, na 100% správ
100% 14 hod
Prijíma študentov

Daria B.

Prijíma študentov

Učím angličtinu a ruštinu pomocou vašich obľúbených kníh, filmov a videohier

  • 5/5 (hodnotil 1 študent)
  • -
  • 2 odučené lekcie
  • Doučuje aj online
  • Od  14 €/hod
  • Preferované časy: poobede, večer
Cena Od 14 €/hod
Preferované časy: poobede, večer

Popis

Ahojte všetci!

Volám sa Dáša a ruština je môj materinský jazyk. Bývam na Slovensku 4 roky a získala som bakalársky titul v odbore prekladateľstvo a tlmočenie (angličtina a ruština). Moji lektori na univerzite ma toho veľa naučili a veľmi ma inšpirovali k tomu, aby som stala lektorkou. Preto chcem sa s vami podeliť o svoje skúsenosti, ako som sa učila jazyky pomocou kníh, videohier a televíznych seriálov.

Angličtina, môj prvý cudzí jazyk, sa stala dôležitou súčasťou môjho života. Vďaka angličtine som sa dozvedela tak veľa o svete mimo mojej rodnej krajiny, spoznala som nových ľudí, užila som si moje obľúbené hry a televízne seriály v pôvodnom jazyku a nakoniec som sa presťahovala na Slovensko a skončila som univerzitu.

Angličtinu som sa naučila hraním videohier, pozeraním videí na YouTube, televíznych seriálov s dvojitými titulkami, prekladaním a zapisovaním neznámych slov a viet, učila som sa aj gramatiku s online lektorom, a to bol pre mňa najlepší spôsob. Zažila som veľa zábavy.

Preto chcem, aby v rámci hodiny sme sa venovali vašim obľúbeným videohrám, filmom, knihám, videám na YouTube atď. Pri tvorbe plánu hodiny beriem do úvahy vaše záujmy, preferencie, potreby a jazykovú úroveň.

Môžeme sa venovať aj gramatike, každú tému vám vysvetlím na vlastných prezentáciách (alebo pomocou učebnice) a spoločne si ju precvičíme. Do svojich prezentácií dávam aj rôzne druhy cvičení. Ak ste úplný začiatočník, môžeme začať z abecedy.

Môžeme mať konverzačné hodiny. Môžeme sa porozprávať o knihe, ktorú ste čítali, zahrať si videohru a komunikovať v ruštine alebo robiť niečo iné. Budem analyzovať chyby, ktoré najčastejšie robíte, a na konci každej hodiny o nich môžeme diskutovať.

Čo sa týka mojich pracovných skúseností, pracujem v jazykovej škole v Bratislave a mám spokojných študentov aj na inej online platforme. Veľmi si užívam čas, ktorý venujem svojim študentom.

Ďakujem a teším sa na stretnutie s vami! :)