Našli ste toho najlepšieho učiteľa hry na klavíri. Moju prácu si môžete pozrieť na Facebook fan page- Norbert Piano, alebo www.norbertdanis.webnode.skMgr. art. Norbert D.

Norbert Daniš DiS art
Účet overený:
hra na klavíri, hudobná teória
Sereď, 92601
20€ - 25€ za 60 minút
doobeda, poobede, večer, víkend,
dochádza za študentom
80% zodpovedaných správ
48h+ priemerná rýchlosť odpovede

Norbert Daniš sa narodil 11.aprila 1991. Hre na klavíri sa venuje od svojich 4 rokov. Najskôr pod vedením otca Karola Daniša, neskôr navštevoval umeleckú školu u pedagóga Ferdinanda Racza, ktorej štúdium ukončil v roku 2003 s vyznamenaním najlepšieho absolventa.
Už ako 12 ročný bol prijatý na štátne konzervatórium v Bratislave ako mimoradne talentovaný žiak do triedy klaviristky a profesorky Tatiany Lenkovej-Hurovej. Pracoval tiež pod vedením klaviristky Zuzany Čižmarovičovej a koncertného klaviristu Victora Derevianka.
Po koncertnom turné v USA (Pensylvánia, Annapolis, Maryland, New York, Washington DC) získal štipendium v roku 2009 na hudobnej akadémii v Pensylvánii, kde pracoval na svojom majstrovstve s pedagógom z Julliard School - Thomasom Hryinkinom.
Je absolventom VŠMU, kde študoval v triede najznámejšieho profesora hry na klavíri a klaviristu Mariána Lapšanského, riaditeľa Slovenskej Filharmónie v Bratislave.
Norbert sa od útleho detstva zúčastňuje súťaží a interpretačných kurzov v zahraničí aj na Slovensku. Koncertuje s orchestrami, rôznymi sólistami, sólovými recitálmi na Slovensku i v zahraničí (Taliansko, Veľká Británia, Poľsko, Česká republika, Rakúsko, Holandsko, USA).
Spolupracoval dokonca s jedným z najznámejších klaviristov dnešnej doby Lang Langom.
Okrem bohatej a stále rozširujúcej sa interpretačnej praxi sa tiež venuje profesionálnej pedagogickej činnosti. Rady klientov sa pohybujú od najmenších detí až po seniorov.
Individuálny, trpezlivý, bezprostredný a vyštudovaný pedagogický prístup zabezpečuje, že každý človek v sebe objaví talent na hudbu a je schopný naučiť sa hre na klavíri vrámci akéhokoľvek žánru či skladby.

Stále rozširujúca sa interpretačná prax spolu so skúsenosťami a vedomosťami, ktoré som od svojich 4 rokov až po súčasnosť nazbieral, sú dôvodom, prečo sa tiež venujem pedagogickej činnosti, či už na ZUŠ alebo súkromne.
Vedomosti, ktoré vám chcem odovzdať som naberal od kvalitných a renomovaných pedagógov, počas štúdií na základných, stredných a vysokých umeleckých školách, zameraných na hru na klavíri, ktoré sú doplnené mnohými hudobnými kurzami na Slovensku ale aj v zahraničí.
Podrobné znalosti o hudbe odovzdávam širokej škále študentov - od najmenších detí až po dospelých. Každý z nich má svoj vlastný štýl prejavu v hudbe (od klasiky, cez rock až po pop). Tento štýl spolu nájdeme a budeme sa ním ďalej uberať vrámci individuálneho plánu pre každého. Od začiatočníka až po zrelého klaviristu.
Som si viac ako istý, že v každom človeku tkvie talent na hudbu a rovnako som presvedčený o tom, že ho spolu so mnou môžete násjť.
Pod mojim pedagogickým vedením, trpezlivým prístupom si môžete splniť svoj sen či koníček a vedieť ovládať, či zlepšiť svoju prácu s tak zmyselným hudobným nástrojom, ako je práve klavír.
Hudba je nielen učenie sa, ale najmä radosť, oddych a únik z reality bežného pracovného prostredia, ktoré je často preplnené stresom a nepohodou.
Nech už je Váš sen, či záujem o hru na klavíri zameraný akokoľvek, pre začiatok so mnou Vám bude stačiť jediné, a to, že budete chcieť. Zvyšok je už v mojich rukách.

Ocenenia:
2014 - Bratislava, 8. medzinárodna klavírna súťaž J.N.HUMMELA- Laureát, zvláštná cena firmy Petronius: Cena pre najúspešnejšieho Slovenského účastníka

2012-2013 aktívna účasť, koncerty s orchestrom na kurzoch Miedzinarodowe Forum Pianisticzne /Bieszczady bez granic/ v Sanoku- ocenenia: sólový recitál vo Warszawie, Stalowej Woli, Czerniowci v sezóne 2013-2014, Špeciálna cena dirigenta Lwowskeho orchestra za najlepší sólový výkon s orchestrom 2011 -  Taliansko /Barletta/  medzinárodná  klavírna súťaž – 3.miesto 21st International Young Musician Competition "Città di Barletta" 2011- B.Bystrica FORUM PER TASTI medzinárodný festival klavírneho umenia 1.Interpretačná klavírna  súťaž MUSICA SLOVACCA - 2.miesto 
Cena za najlepšiu  interpretáciu skladby slovenského  autora - J.Iršaia 


2010 - 3.miesto- medzikonzervatorialna klavírna súťaž v Žiline 
 - 3. miesto- medzinárodna klavírna súťaž v Brne 2008 - 3. miesto- medzikonzervatorialna klavírna súťaž v Bratislave 


1999 - 3. miesto- klavírna súťaž J.N.Hummela v Bratislave Fotky a certifikátyKontaktný formulár


Napísať referenciu