Beau V.

Beau Vandb
Účet overený:
 holandčina, dutch, anglický jazyk, angličtina
  Bratislava
 811 02 (Bratislava)
  25€ - 25€ za 60 minút
  doobeda, poobede, večer, víkend,
  doučuje aj skupiny
  60% zodpovedaných správ
  48h+ priemerná rýchlosť odpovede

Hi! I'm a native Dutch teacher with a Master's in Linguistics & Literature, offering lessons for all levels. I recently moved back to Belgium so I now offer online classes only. For that I use an online platform that was especially designed for language lessons; there's a videochat, an interactive whiteboard, you can upload and edit files, share your screen...
I tailor every class to your needs, tell me what you want. ;-) Unfortunately I don't speak Slovak but I do speak English and Spanish.

Prices: €25/hr for one person, €30/hour for two people.

Write me via beau.vandenbroucke@gmail.comReferencie

Hodiny holandčiny s Beau sme spolu s priateľom začali ako úplní začiatočníci. Avšak už za krátky čas (2 mesiace) pozorujeme veľké pokroky. Každá hodina je vyváženou kombináciou gramatiky a konverzácie a navyše je to vždy veľká zábava! Beau je veľmi flexibilná a pokiaľ potrebujeme našu hodinu presunúť, vždy nám výjde v ústrety. Beau je nielen po odbornej, ale aj ľudskej stránke perfektný človek, ktorého by som vrelo odporučila každému nadšencovi pre holandčinu :)

Maria N. - 28.4.2017

I highly recommend Beau as a teacher. She is helping me with NL over the skype. She connects with students and she has a wonderful& funny material for the class. I have found her to be very helpful– she uses language teaching methodology and she also listens to me and she tailored her classes based on my school needs. I learn a lot and we have lot of fun during the classes. On the top of her good teaching skills she was also very flexible before my exams and she agreed on the extra classes with focus on conversation and correct grammar. I am looking forward to every class with Beau because I know it will be fun :)

Tatiana B. - 27.2.2017

Bola som veľmi spokojná s vyučujúcou. Odporúčam po každej stránke. Precvičíte si nielen Holandčinu, ale zdokonalíte sa popri tom aj v Angličtine. Určite odporúčam.

Katarína K. - 13.2.2017

Beau ma doucuje holandcinu. Hodiny uplne suhlasia s mojimi poziadavkami su zaujimave, a Beau je vzdy pripravena a presna, co neje lahke najst. Po viacerych skusenostiach s doucovanim musim povedat, ze neje lahke najst doucovatelku, co sa prisposobi Vasej agende, a poziadavkam co sa tyka hodin. Vrelo odporucam

Zsolt L. - 8.2.2017

It was a pleasure to have lessons with Beau. I had limited time to learn Dutch since I was moving countries and we managed to accomplish a lot! Lessons were very interesting and never boring! If you looking to learn Dutch, Beau is the teacher you want to have!

Jakub T. - 7.2.2017


Fotky a certifikátyKontaktný formulár


Napísať referenciu