Jazykové konzultácie od native spíkrov

Jazykové konzultácie od native spíkrov

Publikované: 14. 12. 2016 Autor: Marek P.

Máte niekedy pocit, že isté otázky vám vie zodpovedať len natíve spíker? Gramatiku vie vysvetliť každý pokročilý študent, učiteľ či doučovateľ, ale čo s hovorovými výrazmi, voľbou správneho jazykového štýlu v závislosti od situácie, nepísanými pravidlami alebo kultúrnymi špecifikami?

Naozaj ste si istí, že toto všetko vám sprostredkuje klasická výučba jazyka a v knižkách nájdete odpovede na všetky otázky? Obzvlášť pokročilí študenti mi dajú iste za pravdu. Často ovládame aj tie najkrkolomnejšie gramatické vychytávky, ale akonáhle dôjde na skutočnú jazykovú a kultúrnu kompetenciu „tu a teraz“, veľa z nás tiež len neisto krčí plecami, ak sme nestrávili sami aspoň pár rokov v cudzine. Jazyk, ktorý sa tak veľmi chceme naučiť, je len špičkou ľadovca skutočnej komunikácie. Ak patríte medzi pokročilých študentov, nebojíte sa výzvy a radi by ste vyriešili vaše jazykové dilemy, ponúkam vám možnosť zúčastniť sa webinára priamo s native spíkrom. Stačí mi napísať do správy, o aký jazyk by ste mali záujem a na január naplánujem prvé hodiny. Počet študentov na jedného native spíkra bude 30 a počas 60 minút bude naživo odpovedať vaše otázky poslane chatom alebo vopred e-mailom.

Cez moju širokú sieť kontaktov zo zahraničia budem vyberať len kompetentných ľudí, t.j. absolventov štúdia jazyka (napr. germanistika, anglistika), prekladateľstva a tlmočníctva, žurnalistiky či učiteľstva. Získate tak nie len odpovede na vaše otázky, ale veľa nového sa priučíte aj pri rozoberaní otázok druhých. Prvý webinár plánujem v polovici januára. Pre bližšie info ma pokojne kontaktujte ;)