Španielske podcasty na Spotify

Španielske podcasty na Spotify

Publikované: 4. 11. 2019 Autor: Kristina U.

Kto by nepoznal podcasty na Spotify? Zdá sa, že sú jedným z horúcich trendov súčasnosti. Môžete ich počúvať úplne zadarmo, stačí si do smartfónu a/alebo počítača stiahnuť aplikáciu a pustiť sa do toho. A ak vám vadia reklamy, za pár eur mesačne sa ich ľahko zbavíte. Ja podcasty najčastejšie využívam pri dlhých prechádzkach a je to jedna z príjemných malých závislostí, ktorá vám nielen zlepší náladu, ale aj pomôže pri štúdiu cudzieho jazyka. Dnes mám pre vás niekoľko tipov na super podcasty v španielčine. Verím, že ak ich raz začnete počúvať, stanú sa vašim pravidelným spoločníkom.


Coffee Break Spanish

Je to podcast pre študentov, ktorí sa ešte len začínajú španielčinu učiť. Nahrávky sú vhodné pre začiatočníkov, ktorí majú aspoň minimálne základy španielčiny, vedia porozumieť jednoduchým vetám a časovať slovesá. Nájdete v nich praktické témy súvisiace s cestovaním, nakupovaním a kultúrou, ako aj stručné vysvetlenie gramatiky v angličtine.

Español automático

Podcast vedie polyglotka Karo Martínez a zaoberá sa rôznymi témami, medzi nimi napríklad to, ako sa učiť jazyky efektívne, preberá hovorové frázy v španielčine a vysvetľuje, ako ich prirodzene používať. Bonusom je, že si viete pozrieť aj transkripciu jednotlivých podcastov, takže ak nezachytíte nejaké slovíčko, nevadí, ľahko si ho spätne vyhľadáte. Vhodné pre študentov od úrovne A2-B1.

Mujer soltera

Autorka tohto podcastu je slobodná žena, ktorá rozpráva o rôznych aspektoch života z pohľadu nezadanej mladej ženy, otvorenej voči nadväzovaniu nových známostí. Jej monológy znejú, akoby ste počúvali audioknihu. Sú citlivé, prirodzené, zábavné. Má príjemný hlas a jej prejav je pomalý a zrozumiteľný. Vhodné pre študentov, ktorí už dosiahli úroveň A2-B1.

El bueno, la mala, el feo

Trio priateľov (ako sami seba nazývajú: dobrý, zlá a škaredý) sa zaoberá rôznymi témami. Trojica preberá vzťahy medzi mužmi a ženami, ale aj aktuálne spoločenské témy. Autori rozprávajú rýchlo, neraz sa prekrikujú, takže tento podcast si užijete, ak máte aspoň úroveň B1 a už ste si v španielčine niečo napočúvali.

Demasiado cine

Na záver niečo pre milovníkov kina. Ak vás zaujímajú seriály, filmy, kino, herci a všetko spojené s filmovým priemyslom, tento podcast budete milovať. Dozviete sa o novinkách v kinách a mnoho ďalšieho. Sú vhodné pre úroveň B1 a vyššiu.