Ste na dôchodku, ale máte energiu na rozdávanie? Staňte sa doučovateľom!

Niekto si svoj dôchodok predstavuje ako pokojný čas oddychu, iní sa zas nevedia stotožniť s myšlienkou, že po mnohých rokoch odrazu prestanú pracovať. Boja sa nudy, stereotypu a prípadnej nechuti do života. Máme na to liek - doučujte.

Vo svojom profesnom živote ste vôbec nemuseli byť pedagógom na to, aby ste neskôr, vo vyššom veku, odovzdali svoje vedomosti či zručnosti iným. Takáto aktivita stojí za zváženie, má mnoho benefitov. Tu je niekoľko z nich.

Spomalíte čas

Nikto nechce zostarnúť, ale každého to dobehne. Roky síce môžu pribudnúť, no vaša myseľ sa im nemusí podrobiť. Čas strávený s mladými ľuďmi tomu len prospeje a na frustráciu či nechuť ho veľa neostane. Pri stretávaní sa so žiakmi a študentmi budete mať obraz o aktuálnom dianí a váš pohľad na svet obohatíte o názory nastupujúcej generácie.

Zachránite svet

Keď už je reč o novej generácii, ostaňme pri nej. Často sa stretávame s výrokmi o mladých ľuďoch, ktorí sú nezodpovední, ľahostajní a nemajú záujem dostatočne sa vzdelávať. Pomôžte im! Vaše dlhoročné skúsenosti z praxe, vedomosti nadobudnuté počas štúdia, ale aj v zamestnaní či schopnosti, ktoré ste získali celoživotnou snahou, posuňte ďalej. 

Precvičíte mozog

Škola, škola, práca, práca a odrazu stop. Kniha či krížovka nemusia vykompenzovať úroveň vašej doterajšej námahy. Bez aktívnej praxe začne každý z nás zabúdať naučené informácie a zručnosti, ktoré boli predtým jednoduché, sa musíme učiť nanovo. Doučovanie vás núti udržiavať si prehľad v odbore, aktívne sa v ňom ďalej vzdelávať a opakovať si naučené tým, že problematiku vysvetľujete. 

Prilepšíte si

V neposlednom rade dostanete niečo do vrecka. Súkromné doučovania nie sú najlacnejšou záležitosťou, no mnohí ľudia ich považujú za pohodlný a efektívny spôsob vzdelávania sa. Využite svoj potenciál a choďte do toho. Zaslúžená odmena vás neminie.Prečítajte si aj ďalšie články na našom blogu:

Späť na zoznam článkov