Doučovať doma?

Doučovať doma?

Publikované: 15. 6. 2021 Autor: Janka S.

Týmto článkom by som asi rada spoznala názor iných doučovateľov a najmä doučovateliek, ktorí buď za študentom dochádzajú domov alebo doučujú vo svojom súkromí.

Jedna stránka celého konceptu je POHODLIE.

Či už doma pri káve alebo u študenta pri káve. Doma je proste doma.

Neraz sa mi však stalo, že som sa bála, kvôli predchádzajúcej konverzácií so študentom, súhlasiť s doučovaním. Uvediem to na dvoch príkladoch.

1. Pán mi opakovane píše už štyri roky a žiada ma o doučovanie. Možno by som mala byť polichotená, ale nebola som. Po pár správach návrh, aby sme si potykali. Gramatickú stránku požiadavky ani nekomentujem. Inak to bola bežná konverzácia s požiadavkou o doučovanie. Človek sa však dostane do neistoty, čo ak si túto osobu pustím k sebe domov a niečo sa stane?


2. Pán mi písal s požiadavkou na doučovanie. Zhodou okolností to bol úplne prvý človek na doučma, ktorý ma oslovil. Na doučovaní sme sa slušne dohodli. Začať sme mali o dva týždne.
Po pár dňoch od našej prvej konverzácie mi chodili správy typu:

"Dobrý deň krásna dáma, prajem Vám úspešný dník."

Doučovanie som odmietla. Pán mi ešte v tom čase napísal nepeknú recenziu, ako som mu svojim odmietnutím ublížila. Požiadala som o zmazanie recenzie nakoľko doučovanie ani neprebehlo. Recenziu pán po pár dňoch napísal opäť. Opäť som musela žiadať o jej zmazanie. Čo keby som neodmietla a vôjdem k nemu do bytu?

Zaujímalo by ma či sa s niečím podobným stretla iba ja alebo s tým majú skúsenosť aj iný doučovatelia.

Možno som uvedených pánov len zle odhadla. Pri žiadnom inom doučovaní sa mi nestalo, že by som musela váhať či k doučovaniu pristúpiť alebo nie (aby som niekoho neodradila od takejto formy učenia).
Len by som chcela vyzdvihnúť, aby aj doučovatelia boli obozretní :)

A zároveň uviesť potencionálnym študentom, aké je dôležité, aby bola konverzácia slušná a obsahovala naozaj iba záujem o hľadaný predmet.

Prajem Vám, aby Vaše požiadavky na doučovanie vždy končili úspešnými lekciami :)