Social Media Marketing- čarovná guľa 🔮 21.storočia

Sociálne siete sú už v našich životoch brané ako samozrejmosť. Fotiť, zdieľať, písaľ, swipovať väčšine nerobí vôbec problém. No viete ich využiť na rast svojho biznisu? 📈


Facebook, Instagram, Linked či Twitter sa stali efektívnymi marketingovými nástrojmi, vďaka ktorým vieme prezentovať nielen svoje produkty/služby, ale aj seba samého, firmu ako celkom alebo jej ciele či ideu 💭.


Až 70% ľudí hodnotí firmu, podľa ich komunikácie a zdieľaného obsahu na ich sociálnych sieťach 📱. A tie percentá budú len rásť.


👉🏻 Predstavte si že nájdete skvelú kaderníčku, a podľa mena a lokácie sa ju snažíte vyhľadať na Facebooku. Narazíte však na tzv. mŕtvu stránku. To znamená, že krátko po založení nazbierala niekoľko desiatok či stoviek „lajkov” ale od roku 2018 stránka len zapadala prachom. Žiadne novinky, zmeny, voľné termíny, fotky či videá výsledkov kaderníčkinej práce. Vyvoláva vo vás tento opis dôveryhodnosť? 🤔


Avšak už len zdieľať nestačí. Na úspešné sociálne siete je potrebné si vytvoriť marketingovú stratégiu, ktorá sa skladá z malých častí, ktoré ako celok dávajú stránke originalitu a virálnosť.


Tu je pár jednoduchých tipov, ako svoje sociálne siete môžte pozdvihnúť na vyššiu úroveň:

🔵 Uistite sa, že základné informácie v profile (adresa, kontakt, otváracie hodiny, kategória) sú správne. Neraz sa stáva, že sa na číslo nedovoláte lebo je neaktívne, alebo uvedený mail je zablokovaný.


🔴 Plánujte si príspevky dopredu. Facebook ponúka zdarma funkciu plánovania príspevkov, ktorá veľmi efektívne a prehľadne zostaví váš content plán, a keď uvidí aktivitu, pomôže vám aj mini tipmi ako interakciu ešte zvýšiť.


🟡 Dajte si pozor na čas, kedy čokoľvek zdieľate. Každý biznis je špecifický, a pri aktívnej spráce sociálnych sietí určite prídete aj na tie správne časy, kedy je vaše publikum najviac aktívne.


🟢 Snažte sa byť so svojim podnikaním na sociálnych sieťach prirodzený a úprimný. Autentickosť je podľa mňa trend na sociálnych sieťach už do roku 2021, a iba narastá na sile.

Prečítajte si aj ďalšie články na našom blogu:

Späť na zoznam článkov