Všetkým spontánnym dobrodruhom

Na známosť sa dáva táto skvelá správa... čože, u vás ju ešte vrabci nevyčvirikali?
Tak to aktuálne za ne preberám ja.
Podľa rozhodnutia Spolkového snemu sa od 1.6.2022 do obehu dostal tzv. 9€-Ticket. Nech už boli pohnútky navrhovateľov a schvaľovateľov akékoľvek, tento lístok platí vždy na jeden celý mesiac a na osobu, ktorej meno na ňom uvediete. Preukázať sa daná osoba musí, samozrejme, nejakým oficiálnym dokladom, kde je jej foto (občiansky, pas).
Za všetky tri mesiace vás tento špás vyjde na 27€/osobu. Kúpiť sa však dá i jednotlivo.
Lístok platí v celom Nemecku, ale pozor: iba pre spojenia s označením "Nahverkehr" (krátke vzdialenosti) - čiže mestská hromadná a regionálne vlaky/autobusy.
Zakúpiť si ho môžete na všetkých vlakových alebo metrových staniciach. V automatoch, pri prepážkach. Aj hneď za všetky tri mesiace naraz.
Záleží na vás, ako spontánne ste odhodlaní cestovať. Či si trúfate riskovať, že práve vami vybrané spojenie si zvolí ďalších stotisíc nadšencov a buď sa s nimi udusíte či ugrilujete vo vagóne - letná varianta BA.5 si už mädlí dlane - alebo budete na poslednú sekundu hľadať iné smery a spojenia.
Nezabudnite si so sebou do batožiny pribaliť i dobrú knihu, karty či ihlice a vlnu. Nech máte nejakú zmysluplnú činnosť na x-hodín, strávených na koľajniciach.
Lístok som si zakúpila už i ja. Práve sú u nás prázdniny, tzv. Pfingstferien a s mužom sme sa rozhodli využiť ponuku, akej tu ešte nebolo. Dúfajúc, že mnou zvolené trasy nebudú cez pracovný týždeň u konkurencie až tak "in".
Rozhodli sme sa pre jednodňové výlety a smery som volila tak, aby sme jednorázovo netrčali vo vlaku viac než +/- dve hodiny. Výhodou je naša východisková stanica Mníchov.
V stredu máme namierené do Passau. Vo štvrtok do Oberstdorfu a v piatok do Memmingenu.
Zážitky z ciest pridám do svojho súkromného blogu.
A kam to ťahá vás?

Prečítajte si aj ďalšie články na našom blogu:

Späť na zoznam článkov