Filip S.

Filip S.

Responds within 1 hr, to 100% of messages
100% 1 hr
Accepts new students

Filip S.

Accepts new students

English / Deutsch / Español / SK

  • 5/5 (rated by 24 students)
  • 363 lessons taught
  • Offers online lessons
  • Preferred times: mornings, midday, evenings, weekend
Preferred times: mornings, midday, evenings, weekend

Contact Form

Description

Hello! Hallo! ¡Hola!

Volám sa Filip, som študentom TU Wien a absolventom medzinárodného maturitného programu IB na Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave. Za roky učenia (sa) jazykov som zistil, že len chodiť na kurz nestačí. Možností je omnoho viac, stačí len chcieť a vedieť, ako na to. Ak sa však bojíte zobrať všetko do vlastnej réžie, viem vám pomôcť. Zistíte, že po španielsky sa dá pozrieť aj iné ako telenovely, alebo že aj nemecké pesničky vedia znieť fakt pekne. Rád sa s vami podelím o tipy z prostredia polyglotov, aby ste sa aj vy začali učiť jazyky efektívne.

Ja a jazyky :)

EN
Vyučovacím jazykom programu International Baccalaureate je angličtina - študoval som teda a maturoval z piatich predmetov práve v tomto jazyku. Nielen pri vzdelávaní, ale aj pri cestovaní a pohybe v medzinárodnom prostredí sa mi len potvrdilo, že bez angličtiny sa dnes nepohnete. Ak si k nej však neviete nájsť cestu, prípadne ste zahltení obrovským množstvom dostupných materiálov, rád vás nasmerujem.

DE
Keďže v nemčine študujem na Technickej univerzite vo Viedni a zároveň v Rakúsku aj žijem, používam tento jazyk na dennej báze. Znalosť nemčiny mi bola užitočná aj pri letnej práci v Mníchove, alebo pri komunikácii s rodinou zo Švajčiarska. Svoje vedomosti mám podložené aj certifikátom Goethe na úrovni C1.
Vďaka svojej skúsenosti s učením sa nemčiny v rámci aj mimo DACH krajín študentom rád ukazujem, že za týmto jazykom sa skrýva oveľa viac, ako možno poznáš zo školy alebo kurzu.

ES
Španielčina je moja srdcovka, keďže obzvlášť obľubujem španielske seriály, učím Španielov slovenčinu a rád sa socializujem s latinxs v ich rodnom jazyku. Vlastním certifikát DELE C1 a kým som sa k nemu dostal, prešiel som si od klasickej školskej výučby, cez samouštúdium až po konverzácie so súkromným lektorom a samotnými rodenými hovoriacimi. Popri doučovaní ti preto rád poradím, čo sa osvedčilo mne, aby si mohol/mohla efektívne napredovať.

Doučovaniu sa venujem vyše 3 roky a kladiem pri ňom dôraz aj na prácu študenta mimo hodiny (*). Mám skúsenosti s doučovaním detí, tínedžerov, mojich rovesníkov, miléniálov aj ľudí vo veku mojich rodičov. V súčasnosti sa však venujem len záujemcom od 13 rokov.

Ponúkam doučovanie jazykov na úrovni úplný začiatočník - A1 - A2 - B1 - B2. Jednorazovú pomoc pri skúškach, úlohách a prekladoch neposkytujem. Doučujem výhradne ONLINE (Zoom/Skype).

CENA / PRICING

Štandardné doučovanie pri týždennej frekvencii

8€ / 30 minút
12€ / 45 minút
15€ / 60 minút
20€ / 60 minút / 2 osoby na rovnakej úrovni

Mentoring & minikonverzácie*

7€ / 25 minút (jedenkrát za týždeň alebo za 2 týždne)
14€ / 45 minút (raz za 2 týždne)

Skúšobná hodina, na ktorej si vysvetlíme môj spôsob učenia a zhodnotíme váš aktuálny stav, je zdarma.

* Pri štandardnom doučovaní sa venujeme na hodinách širokej škále aktivít v závislosti od potrieb a požiadavok študenta, takisto v prípade záujmu poskytujem žiakom prácu na doma ("úlohu"). Mentoring je určený študentom s väčšou mierou samostatnosti, ktorým pomáham so zostavením a dodržiavaním učebného systému, vrátane odporúčania práce na doma. Čas strávený spolu na hodine trávime výhradne ujasnením si gramatických/lexikálnych nejasností a konverzáciou.

- - - - - SK - - - - -

Hit me up for more information on classes of Slovak as a foreign language :)

Wenn du mehr Informationen über meinen Slowakischunterricht erhalten möchtest, schreib mir eine Nachricht :)

Si quieres saber más sobre las clases de eslovaco para hispanohablantes, envíame un mensaje :)References (21)

Alena K.

Alena K.

20 lessons taught

S Filipom mám online hodiny B2 nemčiny a som veľmi rada, že som si vybrala práve jeho. Na hodinách sa nikdy nenudím - zmes konverzácie, gramatiky, cvičení a čítania vždy obohatí o prácu s pesničkou a diskusiu o seriáloch, ktoré som vďaka nemu začala pozerať v nemčine. Tiež nemá problém prispôsobiť sa mojim požiadavkám a potrebám. Za dva mesiace vidím jasný pokrok, určite odporúčam!

Andrea B.

Andrea B.

12 lessons taught

Filip ma doučuje nemčinu od základov. Kedysi som nejaké pokusy už mala na klasických kurzoch, avšak tento spôsob výučby mi nevyhovoval. Online mentoring s Filipom je pre mňa ideálny z mnohých dôvodov, ako napríklad moja časová obmedzenosť a taktiež časté cestovanie. Kedže mám ADHD a dyslexiu, nieje jednoduché udržať moju pozornosť pri dlhom výklade gramatiky alebo písaniu cvičení na hodinách. Na mentoringu mi Filip vždy vysvetlí gramatiku ďaľšej lekcie iba v skratke a poskytne materiály, ostatné je už na mne. Lekcií sa teda venujem sama doma, bez ruchov za plnej pozornosti, a tak dlho ako vydržím a kedy sa mi dá. Taktiež ma to núti si informácie vyhľadávať sama a tým pádom sa do učiva lepšie zahĺbim a zapamätám si ho. Na ďalšej hodine si následne preberieme čo mi nieje jasné a formou komunikácie si lekciu precvičíme. Oceňujem taktiež, že Filip sa snaží so mnou ústne konverzovať o každodennom živote, čo ma núti odbúravať moju hanblivosť v komunikácií. :D Poradí mi aj rôzne iné spôsoby ako sa dá ešte zdokonalovať nemčina vo voľnom čase za pomocí aplikácií, videí či podcastov. Celkovo veľmi doporučujem! Je profesionálny, trpezlivý a hoci to so mnou nieje ľahké, ja na sebe pokrok určite pociťujem. :)

Silvia V.

Silvia V.

12 lessons taught

Filip už druhý rok doučuje mojich chlapcov dvojičky španielčinu .Musím ho veľmi pochváliť na každú hodinu je perfektne pripravený. Strieda chlapcom rôzne aktivity a majú úlohy i mimo hodinu .Síce je iba študent ale dovolím si napísať , že je lepší ako profesionálny študovany pedagóg.Vie veľmi zrozumiteľne vysvetliť učivo a vie čo dnešná mládež potrebuje .Tým že je študentom vie sa vžiť do role teenager a nastaviť hodinu tak , aby bola pre študenta zaujímavá a nie nudná . Tento rok sme pridali ako doučovanie konverzácie z Anglického jazyka , chlapci sa neboja rozprávať , začínajú rozumieť textom s porozumením a osvojili si veľa nových slovíčok.Filipa odporúčam všetkými 10 ako top pedagóga .Ďakujeme a tešíme sa na nový školský rok Silvia

Veronika Z.

Veronika Z.

10 lessons taught

Filip ma už pár mesiacov učí nemčinu, v podstate od úplného začiatku a vďaka nemu vidím vo svojej nemčine veľký pokrok. Hodiny sú vždy zábavné a vždy sa na ne teším, lebo sa vždy naučím niečo nové. Z hodiny na hodinu pozerám seriály a počúvam podcasty, o ktorých sa na nasledujúcej hodine vždy porozprávame a to mi veľmi pomáha s mojim rozprávaním. Tiež mi pri vysvetľovaní nových tém veľmi pomáha vysvetlenie na príkladoch v iných jazykoch, napríklad angličtine alebo španielčine, ktoré Filip tiež ovláda. Veľmi odporúčam!

Miroslava L.

Miroslava L.

10 lessons taught

S Filipom som hodiny španielčiny mávala cca pol roka. Filip hodiny plne prispôsoboval môjmu tempu a mojim požiadavkám. Veľké plus pre mňa bolo, že sme sa neučili mechanicky podľa žiadnej knihy, ale venovali sme sa skôr praktickým a aktuálnym témam zameraným na rozvoj konverzácie. Individuálny prístup zameraný na moje potreby ma nakopol k učeniu sa španielčiny aj inými spôsobmi, než akými ma naučili v škole. Ďakujem :)

pictures and certificates

Blogs (8)

Nemčina na Netflixe: Ultimate Guide

Ak už sa v nemčine pohybujete pribiližne na úrovni B1 a baví Vás pozerať seriály, je načase popozerať sa po produkcii pre rodených hovoriacich. Možností je niekoľko. Môžete pohľadať v mediatékach…

Jazyky "on a budget".

"Filip, ty vieš toľko jazykov, to ťa museli všetky tie jazykové školy vyjsť dosť draho, že?" spýtala sa ma známa a ja som sa zasmial. Potom som sa zamyslel, odkiaľ pramení presvedčenie, že učiť sa…

AnkiDroid miesto papierového slovníka

Aj keď aplikácia AnkiDroid nie je vo svete učenia sa (jazykov) ničím novým, takmer vždy sa mi pri prvom doučovaní jazyka stane, že žiak o nej ešte nepočul. Ak ste sa ešte ani vy nestretli s týmto…

Španielčina na Netflixe štyrikrát inak

Ak si chcete pozrieť niečo po španielsky, nemusí ísť len o nikdy nekončiacu telenovelu alebo drámu od Almodóvara. Vybrať si je z čoho aj na Netflixe a musím povedať, niektoré tituly mi teda prirástli…

Nemecký seriál (nielen) pre teenagerov

Nemčina u mnohých nie je láskou na prvý pohľad. Väčšina školákov ju má ako druhý jazyk, a ten z mojej skúsenosti u nás nie je na dobrej úrovni. Čo teda robiť, aby tento jazyk nezostal len…

Answered questions (6)

This tutor has helped to answer these study questions

Filip S.

Syntax.

Text som napísal perom. Vetný člen perom je príslovkové určenie spôsobu alebo predmet? A prečo?

Filip S.

Kombinatorika vysvetlenie 7. Rocnik

Mozme pekne poprosit o vysvetlenie priklady 1-4 ? dakujem pekne

Filip S.

Trigonometria a gonionimetria

Kruhový reflektor vrhá svetelný kužeľ s vrcholovým uhlom 36stupňov a je zavesený vo výške 25m na stožiari tak, že os svetelného kužeľa zviera s osou stožiaru uhol 42stupňov. Akú najväčšiu dĺžku osvetlí reflektor na vodorovnej rovine?

Filip S.

Trigonometria a gonionimetria

V akom zornom uhle sa javí predmet 70m dlhý pozorovateľovi, ktorý je od jedného jeho konca vzdialený 50m a od druhého konca 80m?