5 webstránok, ktoré vám uľahčia štúdium angličtiny

Či už ste samoukovia alebo sa anglicky učíte v škole, týchto 5 stránok vám pomôže naučiť sa nové veci a precvičiť si slovnú zásobu, počúvanie, čítanie či novú gramatiku. V tomto krátkom príspevku nájdete 5 tipov na webstránky spolu s krátkym popisom toho, čo na týchto stránkach môžete nájsť.


1. Cambridge Dictionary

Naučte sa správnu výslovnosť a pozrite sa na vysvetlenie slov a použitie vo vetách. Dá vám to viac než len slovíčka prekladať v online prekladači.

2. Quizlet

Vytvorte si kartičky so slovnou zásobou alebo použite tie, ktoré už vytvoril niekto iný. Ak máte vizuálnu pamäť alebo preferujete školu hrou, quizlet sa vám bude páčiť.

3. British Council

Naučte sa novú slovnú zásobu, preštudujte si lekcie Business English alebo si precvičte počúvanie či čítanie v angličtine. Nájdete tu z každého rožku trošku... alebo aj viac.

4. English @ the Movies

Preferujete americkú angličtinu a najradšej sa učíte pozeraním filmov a seriálov? English @ the Movies obsahuje krátke videoklipy, ktoré vám pomôžu naučiť sa nové slovíčka.

5. Perfect English Grammar

Gramatika, vysvetlenie, cvičenia a znova ďalšia gramatika. Pre grammar freaks ako stvorené.


Extra tip: Využívajte jazyky v praxi. Nájdite sa na doučma svojho lektora alebo lektorku a naučte sa v angličtine komunikovať. Zmení vám to život.

Read more articles on our blog:

back to blog

Tutors of anglický jazyk

Are you looking for anglický jazyk tutoring? Find the right anglický jazyk tutor for online or in-person tutoring near you.