Ako si zlepšiť angličtinu?


Pozrime sa dnes na to, ako sa zlepšiť v angličtine.Moje rady znejú:

1. Na vnútornej motivácií záleží. O tom, či sa chceme alebo musíme učiť rozhodujeme my. Platí, čím silnejšia motivácia sa učiť, tým rýchlejší progres a trvalejšie vedomosti.

2. Nájsť spôsob ako sa učiť. Je dôležité zistiť akým spôsobom sa vám lepšie učí. Niektorí ľudia potrebujú vizuálne, iní auditívne podnety a všetci dobrého učiteľa, ktorý nám pomôže s učením.

3.Desať minút denne stačí. Vedeli ste, že deň má 1440 minút? Čo tak si každý deň dopriať 10 minút na učenie vami zvoleného svetového jazyka? Menej je niekedy viac. Tu pomáha najmä pravidelnosť.


4. Vyhľadávať možnosti - počúvanie hudby s titulkami, filmy, knihy, priatelia, ktorí hovoria po anglicky, dovolenka v destinácií, kde môžme jazyk reálne použiť, či doučovanie online :).

5. Odstrániť všetko, čo nás vyrušuje. Hluk, ľudia okolo nás, či myšlienky na niečo iné, nám často odpútavajú pozornosť od učenia. Pokúste sa ich redukovať a vytvoriť si prostredie vhodné na učenie.


= Tieto rady sú aplikovateľné na každý svetový jazyk.A nezabudnite, ak učenie niekedy nejde, je dobré si dať pauzu, nabrať sily a energiu a začať tam, kde ste skončili.

Read more articles on our blog:

back to blog

Tutors of anglický jazyk

Are you looking for anglický jazyk tutoring? Find the right anglický jazyk tutor for online or in-person tutoring near you.