Co su to stavove slovesa?

Jakub P.   |   12.10.2016   |   anglický jazyk
0 hlasov
Slovesá, ktoré vyjadrujú stav. Používajú sa len v jednoduchom čase, prítomnom, minulom, budúcom. Nikdy u nich netvoríme príponu -ing v priebehovom čase. Napr., nikdy nepovieme "I am not believing....", vždy použijeme základný tvar tohto slovesa v prít., minulom čase: "I don´t believe....".
0 hlasov
Slovo "nikdy" je trochu silné. Veď angličtina je predsa jedna veľká výnimka. :)
0 hlasov
...nikdy ako nikdy... Present Simple musíme použiť keď chceme vyjadriť a zachovať ich prvotný význam, nakoľko -ing formu buď nemajú (nepoužíva sa), alebo významovo úplne mení slovo.... a NAKOĽKO sú v AJ "tenses" nositeľmi významu (gramatika sa bohužial nestotožňuje s našou slovenskou krásou), asi preto ich majú cez 12 a ozaj tam je skrytá logika... ;)

Medzi "state verbs" patria:

- verbs expressing likes and dislikes (e.g. like, dislike, love, hate, etc.) = nemajú -ing formu, neexistuje, nie je ju možné vytvárať

- verbs of perception (e.g. believe, know, notice, remember, forget, understand, think, etc.) = ktoré môžu mať -ing formu, ALE mení sa tým význam (e.g. I think she needs help. = I believe.... vs. I am thinking about buying a new car. = I am considering...)

- verbs of senses (e.g. see, hear, taste, look, smell, sound, etc.) = majú -ing formu, ALE opäť sa ňou mení význam (e.g. I see / I can see a light in the distance. = I can actually see it.... vs. I am seeing Tom this evening. = I am meeting him...)

- a ešte viac slovies, napr. fit, contain, need, belong, cost, owe, mean, own, appear, want, have (= possess), etc.

...atď. atď. atď.... :)
Nenašiel si odpoveď na svoju otázku?
Pridaj novú otázku

Späť na zoznam otázok