study questions

Študijné otázky

Rýchla pomoc s príkladom na domácu úlohu
alebo
MARTA H.

Dopyt a ponuka

Prosím Vás vedel by niekto vyriešiť tento príklad aj grafický znázorniť? Ďakujem veľmi pekne.

Monika I.

zložené úročenie

Dva kapitály, ktorých súčet je 12 000 EUR sú uložené pri týchto podmienkach: prvý na jednoduchý úrok pri 12% ročnej úrokovej sadzbe druhý na zložený úrok pri 8 % ročnej úrokovej sadzbe. Po desiatich rokoch budú mať rovnakú veľkosť. Vypočítajte ich pôvodnú veľkosť.

Andrej S.

Príklad z finančného manažmentu

Dobrý deň, v rámci predmetu FM mám príklad na waccat (váž. priemerné náklady na kapitál), sú uvedené formy financovania pre jednotlivé alternatívy. Viem vypočítať waccat, avšak problém nastáva v v prípade 3. a 5. kedy neviem "otočiť" vzorec a dopočítať náklady na cudzie zdroje. Vopred ďakujem…

Zmazaný účet

Krivka TP prace, MP prace a krivka dopytu firmy po praci

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako budú vyzerať tieto krivky, vychádzajúc zo zadania? Pri čom resp. ako mám využiť údaj cena produkcie Px=3? Ďakujem krásne !! :)

Zmazaný účet

Trh výrobných faktorov -rovnováha na trhu

Dobrý deň, nájde sa tu nejaká dobrá duša, ktorá by mi vedela poradiť ohľadom tejto úlohy? Budem Vám nesmierne vďačná!! Ďakujem!! :))

Kristína Š.

Dopyt a ponuka, zisk

1.Zistite hodnotu zisku podnikateľského subjektu (banky) z nasledujúcich údajov: - banka poskytla úvery v hodnote 1.200 mil. p. j; - vlastný kapitál banky mal hodnotu 820 mil. p. j; - debetná úroková miera (úroková miera používaná pri pasívnych bankových operáciách) bola 2 %; -…

RITA E.

Aká je vnútorná miera výnosnosti?

Pani Bejkrová sa rozhodla riešiť financovanie svojho podnikania. Výmenou za poskytnutie počiatočného kapitálu 1 mil. EUR súhlasila zaplatiť na konci každého roka 125 000 eur po dobu 30 rokov. Aká je vnútorná miera výnosnosti danej investície za predpokladu, že splní svoj záväzok?

RITA E.

Aká je vnútorná miera výnosnosti?

2. Jesika sa po ukončení školy rozhodla, že bude podnikať. Predpokladá, že počiatočný kapitál, ktorý bude potrebovať, bude vo výške 1 mil. Eur. Podnikanie bude generovať kapitál 100 000 eur na konci roka a porastie ročne tempom rastu 4 % ročne nekonečne dlho. Aká je vnútorná miera výnosnosti…

Zmazaný účet

Náklady a príjmy firmy

Dobrý deň, vedel by mi, prosím, niekto pomôcť s touto úlohou? V tomto konkrétnom prípade mi nie je jasné, aké náklady sú fixné, aké variabilné, ani aké iné ešte môžu byť. Ďakujem veľmi pekne za pomoc!

Patrícia S.

Účtovanie

Vie mi s tým niekto pomôcť ?