Liam H.

Liam Hassett
Účet overený:
 
  Bratislava
 811 02 (Bratislava)
  100% zodpovedaných správ
  48h+ priemerná rýchlosť odpovede

Hi, my name is Liam Hassett, I am a native English speaker from the UK.

I am offering conversation lessons for intermediate to advanced students of English language, to help take your English to the next level!

Lessons can cover:
- Business English
- Telephone conversations
- Talking about current events
- Advanced vocabulary
- Phrases and sayings

Plus anything else that meets your specific needs, including overcoming any grammar issue giving you trouble :)

I like to keep my lessons engaging and structured, with a mix of reading and listening exercises, free conversation, and other activities.

With agreement I can teach groups of up to 3 students, as this makes for a good "conversation" atmosphere, so sign-up with a friend!

€15/ 1 hour individual lessons
€10/ 1 hour per student for groups of up to threeReferencie

Conversation lessons with Liam are very proffesional,in friendly atmosphere.you can expand your english skills in many themes without having to feel that you are on english lesson.The best way to learn english language with person whose mother tongue is english!:)

Barbi - 22.11.2017

Anglické konverzácie s Liamom sú veľmi pohodové a priateľské. Je to čas, keď človek môže byť sám sebou a má dovolené robiť chyby. Osobne som mala veľmi zlé skúsenosti s výučbou angličtiny v škole a doslova som angličtinu neznášala. Tieto konverzácie mi pomohli nadobudnúť odvahu a smelo rozprávať. Teraz už nemám strach v zahraničí niečo si pýtať v obchode alebo osloviť ľudí na ulici, keď sa stratím. Veľmi odporúčam! Okrem zlepšenia jazykových zručností získate aj nových priateľov. :-)

Annie M. - 15.11.2017

Liam is one the best lecturer whom I ever met. The courses are fun with a friendly atmosphere. I can really recommend him.

David - 13.11.2017


Kontaktný formulár


Napísať referenciu