Predstavujeme nový referenčný systém na doučma.sk

Predstavujeme nový referenčný systém na doučma.sk

Publikované: 25. 8. 2020 Autor: Juraj S.

Teší nás, že Vám môžeme predstaviť nový refenčný systém na doučma.sk, ktorý prechádza prvou výraznou zmenou od roku 2012, kedy doučma.sk vzniklo.

Prečo sa referenčný systém mení?

doučma.sk prerástlo Slovensko a aktuálne je na meet´n´learn platformách v rôznych krajinách viac ako 40 000 registrovaných doučovateľov. V tíme preto musíme reagovať na podnety a námety na zlepšenie, ktoré od užívateľov dostávame.

Ako najdôležitejšie piliere, na ktorých musíme doučma.sk budovať sú:

 • transparentnosť
 • kvalita

Pri starom fungovaní referečného systému nebolo možné overiť pravosť referencie.

Mohlo sa preto ľahko stať, že niekto zlomyseľný napísal negatívnu referenciu doučovateľovi, aj keď sa s doučovateľom cez doučma.sk nikdy nespojil, alebo spolu ani nekomunikovali.

Doučovateľ nemal šancu sa brániť voči negatívnej referencii a mohol sa iba dožadovať, aby sme ako prevádzkovateľ portálu referenciu stiahli.

V žiadnom prípade sme sa ako doučma.sk nechceli stavať do pozície sudcu a začať "vyšetrovať" obe strany, kto má pravdu a vynášať rozsudky.

Podobné prípady sa bohužiaľ stávali aj pri pozitínvych referenciách. Referenčný systém bolo pomerne jednoduché zneužiť a pod rôznymi falošnými kontami mohol doučovateľ získať pozitívne referencie.

  nové referencie

  Čo sa mení?

  Po novom budeme referencie deliť na dve skupiny:

  - overené

  - neoverené


  Overené referencie sú také, ku ktorým je naviazané platba za lekciu priamo cez doučma.sk. Platbu považujeme za jediný možný spôsob, ako referenciu overiť.

  Študent môže zadať hodnotenie lekcie po každej hodine v podobe hviezdičiek, z ktorý sa následne vypočíta finálna hodnota.

  Samotnú hodinu môžu obe strany ohodnotiť aj slovne. Túto správu uvidia medzi sebou iba študent a doučovateľ.

  Iba overené referencie sa v profile zobrazujú spolu s hviezdičkami.

  Neoverené referencie

  Doučovateľ môže stále pozvať svoje kontakty alebo študentov k tomu, aby mu na profile zadali referenciu. Takáto referencia sa zobrazujú bledšie a bez hviezdičiek až do doby než študent a doučovateľ neurobia platbu za hodinu cez doučma.sk


  Odpovedanie na referencie

  Každý doučovateľ má možnosť napísať odpoveď na zadanú referenciu, či už vo forme poďakovania alebo reakcie.