study questions

Študijné otázky

Rýchla pomoc s príkladom na domácu úlohu
alebo
Anonymný autor

Laboratórne cvičenie

Dobrý deň, vedel by mi niekto vypracovať teoretický princíp k istému laboratótnemu cvičeniu z ''meranie pH, acidobázické indikátory''. Viac info v súkromnej správe.

Anonymný autor

Chemia

Dobrý deň, našiel by sa tu prosím niekto ochotný pomôcť mi s týmto príkladom ? Budem veľmi vďačná za každú pomoc 🙏🏻 Vypočítajte molárnu koncentráciu 15% roztoku NaCl, ak ρ=1,0842 g/cm3.

Anonymný autor

Mechanické vlnenie, fyzika

Dobrý večer, nevedel by mi niekto prosím pomôcť s vypracovaním nasledujúcich otázok? 1. Na vodnú hladinu hoďte vodorovnú tyč. Od miesta dopadu tyče sa šíri vlnenia. Zostrojte elementárne vlnoplochy a výslednú vlnoplochu. 2. Do cesty rovinnej vlny na vodorovnej hladine postavte prekážku so štyrmi…

Anonymný autor

Huygensov princíp

Dobrý deň, vedel by mi niekto stručne a v krátkosti vysvetliť o čo ide v Huygensovom princípe? Ďakujem.

Aneta Ž.

Vlnenie v izotropnom prostredí a Huygensov princíp

Dobrý deň, vedel by mi niekto skontrolovať tieto odpovede, či sú správne? 1. c), 2. a), 3. b), 4. a) 1. Pre izotropné prostredie platí, že má: a) vo rovnakých smeroch rovnaké fyzikálne vlastnosti, b) vo rôznych smeroch rovnaké fyzikálne vlastnosti, c) vo všetkých smeroch rovnaké fyzikálne…

Anonymný autor

Chemia

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím pomôcť s touto úlohou, Leno nejako tomu nechápem 🙈 Dakujem za každú odpoved. Úloha: 1. Opíšte vplyv halogénov na vstup väzbových a neväzbových elektrónových párov v organických zlúčeninách: chlóretán, vinylchlorid, chlórbenzén.

Anonymný autor

štruktúra atómov a iónov

Viete mi prosím pomôcť a vysvetlit túto otázku? Ďakujem

Anonymný autor

fyzika - polomer kolesa

Dobrý deň, je zápis tohto vzťahu správny? Čo sa týka jednotiek, použitých názvov veličín a pod. Ďakujem.

Anonymný autor

Kolmý priemet priamky

Ahojte, bolo by som rada ak by mi niekto z Vás vedel pomôcť s touto úlohou. Určte kolmý priemet priamky p : x = 1 − t, y = 2 + 2t, z = 4 + 3t, t ∈ R do roviny určenej rovnicou : 2x + 3y − z − 6 = 0.