Lektor v jazykovej škole Academy Language Institute v KošiciachJakub K.

Jakub Križko
Účet overený:
anglický jazyk, angličtina
Košice
Doučuje aj cez skype / internet
24 odučených lekcií
20€ - 20€ za 60 minút
doobeda, poobede, večer, víkend,
doučuje aj skupiny
100% zodpovedaných správ
1h priemerná rýchlosť odpovede

Ľudský a priateľský prístup. Perfektná znalosť angličtiny – certifikát CPE (Cambridge English: Proficiency – úroveň C2). Hodiny aj cez Skype. Praktický, trpezlivý a svedomitý učiteľ angličtiny.

Mám 24 rokov, vyštudoval som študijný program Financie, bankovníctvo a investovanie v anglofónnej forme, pre angličtinu som vášnivo zapálený a už 6 rokov svoje nadšenie zdieľam s ostatnými prostredníctvom jej vyučovania. Okrem súkromného doučovania učím aj v jazykovej škole v Košiciach. Od svojich osemnástich rokov som držiteľom certifikátu Cambridge English: Proficiency, ktorý predstavuje najvyššiu úroveň (C2) v Spoločnom európskom rámci pre jazykové znalosti (CEFR).

Už počas posledných ročníkov na základnej škole som mal možnosť tráviť voľný čas komunikáciou s rodenými hovoriacimi a zdokonaľovať svoj ústny prejav, hoci som vďaka technológii VoIP nemusel opustiť Košice.

Na strednej škole som sa venoval neustálemu zdokonaľovaniu sa v angličtine. Neprestával som komunikovať s rodenými hovoriacimi, vyhrával som súťaže, a bez formálnej prípravy som spravil skúšku na certifikát CPE (C2) na Grade A.

Nedávno som úspešne zakončil akademické štúdium druhého stupňa na Ekonomickej fakulte Technickej Univerzity v Košiciach, kde som bol päť rokov súčasťou anglofónneho programu (väčšina predmetov bola vyučovaná v angličtine). Mám inžiniersky titul a zloženú odbornú skúšku z anglického jazyka, ktorá je nevyhnutná na dokončenie inžinierskeho štúdia v mojom odbore.

Učím sa aj taliansky, francúzsky a španielsky, pretože si náramne užívam románske jazyky, a tiež preto, lebo veľká časť anglickej slovnej zásoby má pôvod v latinčine. Štúdium týchto jazykov je po zvládnutí angličtiny na uspokojivej úrovni nielen výrazne jednoduchšie, ale aj spätne prospešné pre ďalšie zdokonaľovanie sa a rozširovanie slovnej zásoby v angličtine.

Pri učení využívam rôzne mnemotechnické pomôcky, aby som študujúcemu uľahčil pamätanie. Ide napríklad o účelovú gestikuláciu a prácu s etymológiou slov, pri ktorej zvyčajne upozorňujem na často sa opakujúce korene slov, či predpony a prípony s určitým významom. Znie to celkom nudne, až kým si neuvedomíte, ako zaujímavo spolu súvisia slová ako chronologický, synchronizácia, kronika, či chronometer. Nesmierne to uľahčuje pamätanie si hlavne ťažších, viacslabičných slov s latinským pôvodom – čím viac spojitostí je vám ponúknutých, tým trvácnejšie sú pamäťové stopy, ktoré si vytvárate.

Študujúceho zbytočne nezaťažujem, ale snažím sa čo najšetrnejším, systematickým spôsobom položiť či upevniť základy a pomôcť mu vybudovať si k jazyku pozitívny vzťah cez objavovanie jeho najzaujímavejších a najmagickejších stránok.Referencie

Potreboval som naštartovať zakladnu komunikaciu za kratky čas a to sa urcite podarilo. Jakub je super speaker, trpezlivy, casovo flexibilny aj o 20:30 na skype, poukazoval zaujimave online veci. ODPORUCAM.

Jan K. - 9. 10. 2019

Jakuba hodnotim velmi pozitivne. Anglicky jazyk doucuje s trpezlivostou, je prijemny, vzdelany a vzdy ochotny sa prisposobit. Bohuzial, cena hodin bola pre mna vysoka z dlhdobeho hladiska a tak sme spoluracu museli ukoncit. Kazdopadne je velmi dobrym ucitelom, vrelo odporucam.

Michaela T. - 8. 10. 2019

Jakuba, ako lektora, hodnotim velmi pozitivne a som velmi spokojny. Jeho pristup, uroven anglictiny, lektorske schopnosti a taktiez aj jeho prisposobivost k mojim, obcas "narocnejsim", poziadavkam a otazkam je na velmi vysokej urovni. Jednoznacne odporucam a Jakuba hodnotim nasledovne: Profesionalita: 10/10 Osobnost: 10/10

Eugen P. - 20. 8. 2019

S Jakubom mám angličtinu už viac ako rok a som maximálne spokojný. Celý proces výučby prispôsobil mojim potrebám. Na každú hodinu je pripravený, dobre naladený a flexibilne vie reagovať na akúkoľvek požiadavku. V anglickom jazyku je vynikajúci, nepamätám si, že by mi nevedel odpovedať na akúkoľvek otázku týkajúcu sa tohto jazyka. Dal mi aj množstvo výborných rád, ako sa v angličtine zdokonalovať každým dňom a hlavne hlavne tak, aby ma to bavilo. Jakuba môžem iba odporúčať.

Ján T. - 14. 7. 2019

Vrelo odporúčame, nakolko dcera je velmi nadsena z hodin, priatelsky ale zaroven profesionalny pristup. Velmi flexibilny, ochotny a ustretovy, uroven nglictiny na vysokej urovni.

Jana U. - 29. 6. 2019

Hodnotím Jakubovu vysokú profesionalitu a pripravenosť pohotove sa prispôsobiť jazykovej úrovne študenta. Perfektne a pútavo vedené hodiny, pri ktorých som vždy stratila pojem o čase nakoľko každá hodina bola zaujímavú a náučná. :-) Maximálne odporúčam :-)

Lívia S. - 19. 6. 2019

S Jakubom spolupracujeme v nasej firme uz par mesiacov a sme nadpriemerne spokojni. Na hodiny chodi pripraveny a meni styl ucenia na zaklade potrieb klienta. Vrelo odporucam!

Filip L. - 16. 5. 2019

Jakuba ako doučovateľa hodnotím veľmi pozitívne. Pripravil ma na pohovor do práce v oblasti informačných technológií a naučil ma komunikovať gramaticky správne. Určite odporúčam.

Gustav F. - 25. 4. 2019

Perfektná znalosť angličtiny, obrovská slovná zásoba. Ešte sa mi nepodarilo položiť otázku týkajúcu sa angličtiny, na ktorú by nevedel odpovedať, či už išlo o nejakú frázu, slovíčko alebo gramatiku. Na hodinách cítiť, že ho angličtina nesmierne baví a ma pre ňu obrovskú vášeň. Je to veľmi príjemný, usmievavý, priateľský a vždy pozitívne naladený človek, ktorý má veľký všeobecný prehľad a je možné s ním diskutovať na rôzne témy. Takisto chválim, že počas hodín môžem kedykolvek odbočiť od danej témy resp. osnovy a spýtať sa ho na čokoľvek, čo ma v tom momente napadne a potrebujem vedieť. Stále veľmi ochotne poradí a ľahko sa mi prispôsobí. Každému vrelo odporúčam.

Peter Č. - 11. 4. 2019

Hodiny s Jakubom hodnotím vysoko pozitívne. Nielen čo sa týka jeho výbornej znalosti angličtiny, ale aj flexibility prispôsobiť sa požiadavkám študenta veľmi promptne, či už ide o preberané témy ale aj časovo. Pozitívne hodnotím jeho trpezlivosť, ktorú pri mojom časovom rozvrhu a znalosti angličtiny ozaj potrebuje. Taktiež hodiny s ním sú zábavné a príjemné, takže aj po náročnejšom dni v práci zvládnuteľné :) Je to inteligentný a usmievavý človek zanietený angličtinou. Jeho hodiny rozhodne odporúčam.

Patricia K. - 7. 4. 2019

Doučovanie hodnotím nadmieru pozitívne. Jakub je nie len výborný učiteľ angličtiny, ale aj príjemný človek, ktorého hodiny určite nepredstavujú nudne strávený čas a nekonečné zívanie (dokonca ani čo sa týka mňa a ekonómie po anglicky). Rozhovory o témach (u mňa týkajúcich sa hlavne maturity) mi dali slovnú zásobu, ktorú mi nebolo schopné poskytnúť ani bilingválne gymnázium, ktoré navštevujem. Pomaly odbúravam stres z komunikácie po anglicky a taktiež sa mi otvárajú nové obzory aj v bližších významoch slov, na ktoré je Jakub expert. Vrelo odporúčam :)

Zuzana P. - 6. 4. 2019

Jakub ma doučuje už skoro pol roka a hodnotím ho veľmi pozitívne. Už prvotná komunikácia cez tento portál bola skvelá, kedže na moju správu reagoval promptne a odpísal mi prakticky ihneď. Pozitívne hodnotím aj jeho flexibilitu v rámci termínov - vždy sme si vedeli zladiť hodinu tak, aby to vyhovovalo obom. Páči sa mi aj to, že akonáhle zistil, že študujem medicínu a rada by som sa s ním porozprávala aj o medicínskych témach, naštudoval si odborné výrazy. Samozrejme chcem vyzdvihnúť aj jeho ľudský prístup. Pokiaľ som nepoznala Jakuba bála som sa komunikovať v cudzom jazyku. S ním som tú svoju ostýchavosť vymenila za radosť rozprávať po anglicky. 🙂🙂 P.S.: Je vidieť źe Jakuba práca s luďmi baví, čo sa odzrkadľuje aj na jeho hodinách. 👍

Laura H. - 25. 2. 2019

S Jakubovým prístupom som veľmi spokojná, na doučovania chodím veľmi rada. Chodím k nemu pár mesiacov a výsledky sú super. Jakub nie len, že naučí, ale aj ukáže, aká je angličtina zaujímavá. Vrelo odporúčam!!!!!

Natália S. - 25. 1. 2019

Jakub bol mojim lektorom počas prípravy na skúšku CAE, bol to práve on (a nie 12 rokov angličtiny v škole) kto ma namotivoval na sebe seriózne pracovať. Na každú jednu hodinu som sa vždy tešil, kombinácia jeho perfektného vyjadrovania, slovnej zásoby a znalosti gramatiky z neho robí výborného učiteľa. Nehovoriac o jeho ľudskom prístupe, ochote a vtípkom ktoré rád zakomponoval do výučby. Jakuba ako lektora odporúčam v najvyššej možnej miere, aj jeho zásluhov som úspešne spravil skúšku CAE.

24. 1. 2019

Rozhodol som sa pridať aj svoju skúsenosť. Pri výbere lektora, učiteľa som si samozrejme prešiel profil viacerých doučovateľov a ten Jakubov ma zaujal najviac, aj z dôvodu pozitívnych referencií. Priznám sa, že sa mi nechcelo veriť, že to všetko je pravda. Už od prvotnej komunikácie, keď sme si potrebovali dohodnúť termíny, bola komunikácia príjemná a vecná. Dnes mám za sebou niekoľko mesiacov doučovania s Jakubom a musím povedať, že skutočne som lepšieho učiteľa ešte nemal. Príjemné vystupovanie, pozitívny prístup, profesionalita, hodiny, na ktoré sa teším...to všetko je Jakubova zásluha. Maximálne odporúčam a garantujem, že budete spokojní.

Martin K. - 5. 12. 2018

Jakub je skvelý, usmievavý človiečik s obrovským rozhľadom z rôznych oblastí cez umenie, vedu, financie etc. Je veľmi trpezlivý a prispôsobivý, nemá problém vysvetliť a pomôcť aj nad rámec svojich povinností. Nadšením pre anglický jazyk urobí aj hodiny, ktoré máme neskoro večer, zaujímavé a veselé. Som veľmi rada, že som ho mohla spoznať ako človeka a o to viac ako učiteľa.

Radka M. - 21. 11. 2018

Veľa tu toho bolo už povedaného, no s väčšinou referencií viem len súhlasiť. Jakub je naozaj veľmi priateľský, no zároveň profesionálny učiteľ. Jeho "passion" (vášeň) pre angličtinu je nákazlivá a neobišlo to ani mňa. Počas prípravy na skúšku CAE som sa vďaka Jakubovi začala viac zaujímať o pôvod anglických slov, a ich rôznych významoch. Je takisto prispôsobivý čo sa týka úrovne jednotlivca (skupiny). Vie si priznať, keď niečo nevie a zaujíma sa o to. Ak sa niekto naozaj chce v angličtine zlepšovať, myslím, že s Jakubom bude nadmieru spokojný.

Saskia M. - 26. 3. 2018

Jakub pre mňa ostane najlepšim učiteľom angličtiny. Na hodinách je priateľský ale zároveň veľmi profesionálny. Z každej hodiny som si odniesla naozaj veľa a aj napriek mojej časovej vyťaženosti ma dokázal tak motivovať že každú voľnú chvíľu som s radosťou aj doma venovala angličtine. Dokáže vzbudiť záujem a vysvetliť všetko tak aby som pochopila ale zároveň si to aj zapamätala. Okrem toho že je naozaj rozhľadený, je aj veľmi snaživý a zodpovedný. Ak niečo na hodine nevie, nikdy to nenechá len tak, hľadá a zisťuje až kým nenájde odpoveď na každú otázku. Jeho hodiny sú veľmi efektívne, dokáže z človeka dostať maximum. Ja som na sebe videla zlepšenie po každej hodine, dodal mi odvahu rozprávať čo bol môj najväčší problém, zlepšil moju výslovnosť aj slovnú zásobu. Jednoznačne odporúčam.

Monika N. - 15. 1. 2018

Jakub ma doučuje už viac ako rok a myslím si, že odvádza skvelú prácu. Na hodinách sa stále snaží čo najzaujímavejšie vysvetliť preberanú tému a vždy sa uistí, či som téme porozumela. Jeho prístup na hodinách je veľmi priateľský, no zároveň profesionálny. Aj vďaka jeho pomoci sa mi podarilo úspešne zložiť skúšku na certifikát Cea. Navyše je na hodinách stále pozitívny a vysmiaty, čo ma len viac motivuje k učeniu. Určite ho vrelo odporúčam :)

Natália P. - 13. 1. 2018

Jakub predstavuje prototyp moderného učiteľa anglického jazyka, ktorý využíva inovatívne prístupy k výučbe a dokáže rýchlo navodiť priateľskú atmosféru v rámci vyučovacej skupiny. V prípade potreby vie promptne a efektívne riešiť prípadné jazykové otázky prostredníctvom komunikácie na sociálnej sieti. Zároveň Vám dá tipy a odporúčania, akým spôsobom sa zdokonalovať vo výučbe anglického jazyka aj po skončení doučovania, resp. vyučovacích hodín na jazykovej škole, pričom môžem potvrdiť, že tieto odporúčania sa veľkou mierou naďalej podieľajú v mojom napredovaní v angličtine. Svojou perfektnou znalosťou angličtiny odpovie na každú vašu otázku týkajúcu sa slovnej zásoby, gramatiky, frazeologizmov a mnohých ďalších oblastí anglického jazyka, keďže v tomto smere je plný nadšenia podeliť sa o svoje poznatky.. Bol som nadmieru spokojný a aj touto cestou by som sa chcel Jakubovi poďakovať.

Miro Č. - 4. 1. 2018

Ahojte Všetci!!! Potrebuješ vysvetliť ako funguje angličtina? Doslova opakuje funguje???? Chceš mať poriadok v časoch, sémantické vysvetlenie slov a slovných spojení? Hľadáš trpezlivého učiteľa, ktorý Ťa bude motivovať a stále poháňať vpred??? Tak práve si ho našiel! Jakub je proste TOP! Jednoducho vysvetlí, má strpenie a množstvo príkladov , čo je mega dobré. Moje hodnotenie 10/10????? 11/10!!!! :) Maximálne spokojná. :)

Anna G. - 3. 8. 2017

S Jakubom som mala doteraz 7 hodin a musim povedat, ze som velmi spokojna. Jakub nie je moj prvy ucitel anglictiny z DoucMa, ale velmi dufam v to, ze bude posledny :) Zatial je to na dobrej ceste. Ked som hladala noveho doucovatela, pozerala som si Jakubov profil a pozastavila som sa nad cenou za hodinu. Cena je o polovicu vyssia ako u mojich predoslych doucovatelov, preto som bola na Jakuba o to zvedavejsia. Pomyslela som si, ze si musi byt svojimi schopnostami na 100% isty, ked sa "odvazi" pytat si taku sumu. Musim povedat, ze Jakubove schopnosti vyucovat a zanietenost pre anglictinu su obdivuhodne a uplne zodpovedaju cene za hodinu doucovania. Clovek by si mozno pomyslel, ze taky mlady clovek nema skusenosti s vyucovanim, ale Jakub sa prisposobi kazdemu studentovi a jeho potrebam. Ja momentalne potrebujem zacat rozpravat, kedze pisanie a porozumenie az taky problem nie su. Takze sa spolu rozpravame, opravuje moje chyby, motivuje ma hovorit, pise mi frazy, ktore mi zlahcuju pouzivanie anglictiny. Ked sa uz konecne rozhovorim, zacneme makat na gramatike, aby som tento rok zvladla skusku C1. Nepochybujem, ze vdaka Jakubovej sikovnosti to zvladnem ;) VELKE DAKUJEM! :)

Jana - 18. 4. 2017

S Jakubom mávam pravidelne konverzácie, ktoré mi vďaka jeho pozitívnemu a profesionálnu prístupu pomáhajú v zdokonaľovaní slovnej zásoby a gramatiky a pod. Jakub je flexibilný a dokáže sa prispôsobiť akejkoľvek požiadavke. Mal som už niekoľko doučovateľov, Jakub je jednoznačne najlepší, odporúčam všetkým, ktorý chcú kvalitného doučovateľa za rozumnú cenu.

Daniel D. - 3. 3. 2017

Doučujúci pristupuje veľmi trpezlivo a chápavo. Na uľahčenie práce používa vizuálne pomôcky, ktoré pomáhajú si zapamätať si frázy jednoduchšie. Taktiež učenie uľahčuje odkazmi na pesničky v ktorých je nejaká častá fráza. V anglickom jazyku u seba cítim pokrok v gramatike a chápaní textu. Začala som sa vďaka Jakubovi venovať anglickému jazyku viac.

Júlia U. - 3. 3. 2017

Jakub je nesmierne inteligentny, vzdelany a usmievavy chalan, ktory kazdeho nakazi svojou laskou k anglictine. Po jeho hodinach mam este vacsiu chut sa ucit a zlepsovat. Jakub je trpezlivy a hodiny sa snazi viest v modernom a zabavnom style. Urcite vrelo odporucam ;-)

Jana S. - 19. 2. 2017

Na doučovanie s vyučujúcim ako je Jakub sa vždy teším. Keďže mi na správu reagoval ihneď a prvá promo lekcia ma len presvedčila o jeho trpezlivosti, flexibilite, ale najmä profesionálnom prístupe, ktorým aj Teba nakazí láskou k angličtine. Vrelo odporúčam, ak máš záujem o angličtinu šitú na mieru, praktické konverzácie a inšpiratívne hodiny. :)

Martina A. - 26. 10. 2016

Jakub je skvely vyucujuci s ohromnou trpezlivostou! Vzdy pripraveny na hodinu, co vedie samozrejme k mojim pokrokom. Vyskusal som uz vela ucitelov a sposobov vyuky ale zatial je Jakub jednoducho najlepsi! Vrelo odporucam :)

Mária U. - 23. 8. 2016


Fotky a certifikátyKontaktný formulárNapísať referenciu