Lektor v jazykovej škole Academy Language Institute v KošiciachJakub K.

Jakub Križko
Účet overený:
anglický jazyk, angličtina
Košice, 04001
Doučuje aj cez skype / internet
1 odučená lekcia
20€ - 20€ za 60 minút
doobeda, poobede, večer, víkend,
100% zodpovedaných správ
1h priemerná rýchlosť odpovede

Ľudský a priateľský prístup. Perfektná znalosť angličtiny – certifikát CPE (Cambridge English: Proficiency – úroveň C2). Hodiny aj cez Skype. Praktický, trpezlivý a svedomitý učiteľ angličtiny.

Mám 24 rokov, študujem Finančníctvo, bankovníctvo a investovanie v anglofónnej forme, pre angličtinu som vášnivo zapálený a už 6 rokov svoje nadšenie zdieľam s ostatnými prostredníctvom jej vyučovania. Okrem súkromného doučovania učím aj v jazykovej škole v Košiciach. Od svojich osemnástich rokov som držiteľom certifikátu Cambridge English: Proficiency, ktorý predstavuje najvyššiu úroveň (C2) v Spoločnom európskom rámci pre jazykové znalosti (CEFR).

Už počas posledných ročníkov na základnej škole som mal možnosť tráviť voľný čas komunikáciou s rodenými hovoriacimi a zdokonaľovať svoj ústny prejav, hoci som vďaka technológii VoIP nemusel opustiť Košice.

Na strednej škole som sa venoval neustálemu zdokonaľovaniu sa v angličtine. Neprestával som komunikovať s rodenými hovoriacimi, vyhrával som súťaže, a bez formálnej prípravy som spravil skúšku na certifikát CPE (C2) na Grade A.

Nedávno som úspešne zakončil akademické štúdium prvého stupňa na Ekonomickej fakulte Technickej Univerzity v Košiciach, kde som bol tri roky súčasťou anglofónneho programu (väčšina predmetov bola vyučovaná v angličtine). Mám zloženú odbornú skúšku z anglického jazyka, ktorá je nevyhnutná na dokončenie inžinierskeho štúdia v mojom odbore.

Učím sa aj taliansky, francúzsky a španielsky, pretože si náramne užívam románske jazyky, a tiež preto, lebo veľká časť anglickej slovnej zásoby má pôvod v latinčine. Štúdium týchto jazykov je po zvládnutí angličtiny na uspokojivej úrovni nielen výrazne jednoduchšie, ale aj spätne prospešné pre ďalšie zdokonaľovanie sa a rozširovanie slovnej zásoby v angličtine.

Pri učení využívam rôzne mnemotechnické pomôcky, aby som študujúcemu uľahčil pamätanie. Ide napríklad o účelovú gestikuláciu a prácu s etymológiou slov, pri ktorej zvyčajne upozorňujem na často sa opakujúce korene slov, či predpony a prípony s určitým významom. Znie to celkom nudne, až kým si neuvedomíte, ako zaujímavo spolu súvisia slová ako chronologický, synchronizácia, kronika, či chronometer. Nesmierne to uľahčuje pamätanie si hlavne ťažších, viacslabičných slov s latinským pôvodom – čím viac spojitostí je vám ponúknutých, tým trvácnejšie sú pamäťové stopy, ktoré si vytvárate.

Študujúceho zbytočne nezaťažujem, ale snažím sa čo najšetrnejším, systematickým spôsobom položiť či upevniť základy a pomôcť mu vybudovať si k jazyku pozitívny vzťah cez objavovanie jeho najzaujímavejších a najmagickejších stránok.Referencie

S Jakubovým prístupom som veľmi spokojná, na doučovania chodím veľmi rada. Chodím k nemu pár mesiacov a výsledky sú super. Jakub nie len, že naučí, ale aj ukáže, aká je angličtina zaujímavá. Vrelo odporúčam!!!!!

Natália S. - 25.1.2019

Jakub bol mojim lektorom počas prípravy na skúšku CAE, bol to práve on (a nie 12 rokov angličtiny v škole) kto ma namotivoval na sebe seriózne pracovať. Na každú jednu hodinu som sa vždy tešil, kombinácia jeho perfektného vyjadrovania, slovnej zásoby a znalosti gramatiky z neho robí výborného učiteľa. Nehovoriac o jeho ľudskom prístupe, ochote a vtípkom ktoré rád zakomponoval do výučby. Jakuba ako lektora odporúčam v najvyššej možnej miere, aj jeho zásluhov som úspešne spravil skúšku CAE.

Simon S. - 24.1.2019

Rozhodol som sa pridať aj svoju skúsenosť. Pri výbere lektora, učiteľa som si samozrejme prešiel profil viacerých doučovateľov a ten Jakubov ma zaujal najviac, aj z dôvodu pozitívnych referencií. Priznám sa, že sa mi nechcelo veriť, že to všetko je pravda. Už od prvotnej komunikácie, keď sme si potrebovali dohodnúť termíny, bola komunikácia príjemná a vecná. Dnes mám za sebou niekoľko mesiacov doučovania s Jakubom a musím povedať, že skutočne som lepšieho učiteľa ešte nemal. Príjemné vystupovanie, pozitívny prístup, profesionalita, hodiny, na ktoré sa teším...to všetko je Jakubova zásluha. Maximálne odporúčam a garantujem, že budete spokojní.

Martin K. - 5.12.2018

Jakub je skvelý, usmievavý človiečik s obrovským rozhľadom z rôznych oblastí cez umenie, vedu, financie etc. Je veľmi trpezlivý a prispôsobivý, nemá problém vysvetliť a pomôcť aj nad rámec svojich povinností. Nadšením pre anglický jazyk urobí aj hodiny, ktoré máme neskoro večer, zaujímavé a veselé. Som veľmi rada, že som ho mohla spoznať ako človeka a o to viac ako učiteľa.

Radka M. - 21.11.2018

Veľa tu toho bolo už povedaného, no s väčšinou referencií viem len súhlasiť. Jakub je naozaj veľmi priateľský, no zároveň profesionálny učiteľ. Jeho "passion" (vášeň) pre angličtinu je nákazlivá a neobišlo to ani mňa. Počas prípravy na skúšku CAE som sa vďaka Jakubovi začala viac zaujímať o pôvod anglických slov, a ich rôznych významoch. Je takisto prispôsobivý čo sa týka úrovne jednotlivca (skupiny). Vie si priznať, keď niečo nevie a zaujíma sa o to. Ak sa niekto naozaj chce v angličtine zlepšovať, myslím, že s Jakubom bude nadmieru spokojný.

Saskia M. - 26.3.2018

Jakub pre mňa ostane najlepšim učiteľom angličtiny. Na hodinách je priateľský ale zároveň veľmi profesionálny. Z každej hodiny som si odniesla naozaj veľa a aj napriek mojej časovej vyťaženosti ma dokázal tak motivovať že každú voľnú chvíľu som s radosťou aj doma venovala angličtine. Dokáže vzbudiť záujem a vysvetliť všetko tak aby som pochopila ale zároveň si to aj zapamätala. Okrem toho že je naozaj rozhľadený, je aj veľmi snaživý a zodpovedný. Ak niečo na hodine nevie, nikdy to nenechá len tak, hľadá a zisťuje až kým nenájde odpoveď na každú otázku. Jeho hodiny sú veľmi efektívne, dokáže z človeka dostať maximum. Ja som na sebe videla zlepšenie po každej hodine, dodal mi odvahu rozprávať čo bol môj najväčší problém, zlepšil moju výslovnosť aj slovnú zásobu. Jednoznačne odporúčam.

Monika N. - 15.1.2018

Jakub ma doučuje už viac ako rok a myslím si, že odvádza skvelú prácu. Na hodinách sa stále snaží čo najzaujímavejšie vysvetliť preberanú tému a vždy sa uistí, či som téme porozumela. Jeho prístup na hodinách je veľmi priateľský, no zároveň profesionálny. Aj vďaka jeho pomoci sa mi podarilo úspešne zložiť skúšku na certifikát Cea. Navyše je na hodinách stále pozitívny a vysmiaty, čo ma len viac motivuje k učeniu. Určite ho vrelo odporúčam :)

Natália P. - 13.1.2018

Jakub predstavuje prototyp moderného učiteľa anglického jazyka, ktorý využíva inovatívne prístupy k výučbe a dokáže rýchlo navodiť priateľskú atmosféru v rámci vyučovacej skupiny. V prípade potreby vie promptne a efektívne riešiť prípadné jazykové otázky prostredníctvom komunikácie na sociálnej sieti. Zároveň Vám dá tipy a odporúčania, akým spôsobom sa zdokonalovať vo výučbe anglického jazyka aj po skončení doučovania, resp. vyučovacích hodín na jazykovej škole, pričom môžem potvrdiť, že tieto odporúčania sa veľkou mierou naďalej podieľajú v mojom napredovaní v angličtine. Svojou perfektnou znalosťou angličtiny odpovie na každú vašu otázku týkajúcu sa slovnej zásoby, gramatiky, frazeologizmov a mnohých ďalších oblastí anglického jazyka, keďže v tomto smere je plný nadšenia podeliť sa o svoje poznatky.. Bol som nadmieru spokojný a aj touto cestou by som sa chcel Jakubovi poďakovať.

Miro Č. - 4.1.2018

Ahojte Všetci!!! Potrebuješ vysvetliť ako funguje angličtina? Doslova opakuje funguje???? Chceš mať poriadok v časoch, sémantické vysvetlenie slov a slovných spojení? Hľadáš trpezlivého učiteľa, ktorý Ťa bude motivovať a stále poháňať vpred??? Tak práve si ho našiel! Jakub je proste TOP! Jednoducho vysvetlí, má strpenie a množstvo príkladov , čo je mega dobré. Moje hodnotenie 10/10????? 11/10!!!! :) Maximálne spokojná. :)

Anna G. - 3.8.2017

S Jakubom som mala doteraz 7 hodin a musim povedat, ze som velmi spokojna. Jakub nie je moj prvy ucitel anglictiny z DoucMa, ale velmi dufam v to, ze bude posledny :) Zatial je to na dobrej ceste. Ked som hladala noveho doucovatela, pozerala som si Jakubov profil a pozastavila som sa nad cenou za hodinu. Cena je o polovicu vyssia ako u mojich predoslych doucovatelov, preto som bola na Jakuba o to zvedavejsia. Pomyslela som si, ze si musi byt svojimi schopnostami na 100% isty, ked sa "odvazi" pytat si taku sumu. Musim povedat, ze Jakubove schopnosti vyucovat a zanietenost pre anglictinu su obdivuhodne a uplne zodpovedaju cene za hodinu doucovania. Clovek by si mozno pomyslel, ze taky mlady clovek nema skusenosti s vyucovanim, ale Jakub sa prisposobi kazdemu studentovi a jeho potrebam. Ja momentalne potrebujem zacat rozpravat, kedze pisanie a porozumenie az taky problem nie su. Takze sa spolu rozpravame, opravuje moje chyby, motivuje ma hovorit, pise mi frazy, ktore mi zlahcuju pouzivanie anglictiny. Ked sa uz konecne rozhovorim, zacneme makat na gramatike, aby som tento rok zvladla skusku C1. Nepochybujem, ze vdaka Jakubovej sikovnosti to zvladnem ;) VELKE DAKUJEM! :)

Jana - 18.4.2017

Dobrý deň prajem, musím povedať, že Jakub je jednoznačne najlepší doučovateľ akého môžete na stránke DoučMa získať. Je jednoznačne najlepší a veľmi trpezlivý doučovateľ. Nakoľko ja absolútne neovládam anglický jazyk tak tento človek môžme ho pokojne oslovovať PÁN doučovateľ ma za jeden týždeň naučil veľmi veľa. Nevedel som vytvoriť žiadne vety ale to už je minulosť. Neskutčne trpezlivý a vzdelaný človek je Jakub. Každému kto sa chce naučiť alebo zdokonaliť angličtinu nech osloví pána Jakuba. Podotýkam na tejto stránke je veľa podvodných učiteľov. V Jakubovi majte plnú dôveru. Nakoľko sa nájdu vždy ľudia, ktorý všetko okomentujú tak uvázdam , že túto recenziu píšem dobrovoľne. Beriem to ako svoju povinnosť podeliť sa so svojím názorom s ostatnými. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadne Jakuba ma kontaktuje na číske 0918 563 446 a ja Vám len potvrdím, že Jakub je správny učiteľ. Učitelia by si mali brať s neho príklad. Aj sa nájde niekto kto nebude spokojný s Jakubovím doučovaním som ochotný mu doučovanie preplatiť!!! (Podvodníkom doučovanie nepreplácam), a taktiež chcem poprosiť ľudí aby Jakubovi za doučovanie naozaj zaplatili a nerobili naschváli lebo tento človek si za doučovanie naozaj zaslúži zaplatiť aj viacej ako 20euro. Za jednu hodinu Vás naučí viac ako inde za 3 hodiny. Viem oceniť serióznych ľudí ako je Jakub nakoľko mám dočinenia s dodržiavaním zákonov. Vrelo odporúčam Jakuba. Jakub ďakujem ti, že mi pomáhaš sa naučit Anglický jazyk. A podotýkam ľudia bez toho aby ste sami nechceli sa jazyk naučiť tak sa ho nenaučíte. Jakub sa predsa slovnú zásobu za Vás nenaučí. Neberte tento text za skrytú reklamu. Je to recenzia ktorá je úprimná a je napísaná tak ako mi to srdce káže. Za porozumenie ďakujem. Budinský

Zantea B. - 6.3.2017

S Jakubom mávam pravidelne konverzácie, ktoré mi vďaka jeho pozitívnemu a profesionálnu prístupu pomáhajú v zdokonaľovaní slovnej zásoby a gramatiky a pod. Jakub je flexibilný a dokáže sa prispôsobiť akejkoľvek požiadavke. Mal som už niekoľko doučovateľov, Jakub je jednoznačne najlepší, odporúčam všetkým, ktorý chcú kvalitného doučovateľa za rozumnú cenu.

Daniel D. - 3.3.2017

Doučujúci pristupuje veľmi trpezlivo a chápavo. Na uľahčenie práce používa vizuálne pomôcky, ktoré pomáhajú si zapamätať si frázy jednoduchšie. Taktiež učenie uľahčuje odkazmi na pesničky v ktorých je nejaká častá fráza. V anglickom jazyku u seba cítim pokrok v gramatike a chápaní textu. Začala som sa vďaka Jakubovi venovať anglickému jazyku viac.

Júlia U. - 3.3.2017

Jakub je nesmierne inteligentny, vzdelany a usmievavy chalan, ktory kazdeho nakazi svojou laskou k anglictine. Po jeho hodinach mam este vacsiu chut sa ucit a zlepsovat. Jakub je trpezlivy a hodiny sa snazi viest v modernom a zabavnom style. Urcite vrelo odporucam ;-)

Jana S. - 19.2.2017

Na doučovanie s vyučujúcim ako je Jakub sa vždy teším. Keďže mi na správu reagoval ihneď a prvá promo lekcia ma len presvedčila o jeho trpezlivosti, flexibilite, ale najmä profesionálnom prístupe, ktorým aj Teba nakazí láskou k angličtine. Vrelo odporúčam, ak máš záujem o angličtinu šitú na mieru, praktické konverzácie a inšpiratívne hodiny. :)

Martina A. - 26.10.2016

Jakub je skvely vyucujuci s ohromnou trpezlivostou! Vzdy pripraveny na hodinu, co vedie samozrejme k mojim pokrokom. Vyskusal som uz vela ucitelov a sposobov vyuky ale zatial je Jakub jednoducho najlepsi! Vrelo odporucam :)

Mária U. - 23.8.2016


Fotky a certifikátyKontaktný formulárNapísať referenciu