Začnite s online doučovaním. Toto je 6 tipov, ako na to

Začnite s online doučovaním. Toto je 6 tipov, ako na to

Publikované: 17. 3. 2020 Autor: Juraj S.

Najdôležitejšou a efektívnu formou boja proti tomuto ochoreniu je prevencia. V posledných dňoch sme zaznamenali pokles záujmu o osobné doučovanie, používatelia začali preferovať jeho online formu. Pre tých, ktorí s ňou nemajú skúsenosti, prinášame niekoľko užitočných rád:

  1. Vyhľadávanie

V klasickom režime sa používateľovi doučma.sk na domovskej stránke ako prvé zobrazilo  vyhľadávanie osobného doučovania na základe predmetu a mesta. Kvôli nepriaznivej situácii je dočasne uprednostnená záložka na hľadanie online doučovania. Stačí zadať vybraný predmet a medzi vhodnými doučovateľmi sa vám zobrazia len tí, ktorí online doučovanie poskytujú.

Vyhľadávanie

  1. Študijné materiály - zborovňa.sk

V prípade, že vám doma chýba dostatok študijných materiálov, môžete ich čerpať z online databáz. Kliknite napríklad na portál zborovňa.sk a nájdite vhodné pracovné listy, interaktívne úlohy či prezentácie, ktoré vám pomôžu osvojiť si a zopakovať učivo z rôznych predmetov.

  1. Videohovor 

Keď si cez portál dohodnete online doučovanie, je potrebné pripraviť sa na videohovor. Skontaktovať sa so študentom alebo doučovateľom môžete cez Skype alebo priamo prostredníctvom doučma.sk. V každom prípade je potrebné mať notebook s funkčnou webkamerou a internetové pripojenie, tiež je vhodné použiť slúchadlá s mikrofónom. 

Videohovor Videohovor

  1. Zdieľanie obrazovky

Výhodou je možnosť zdieľania obrazovky. Počas videohovoru môže doučovateľ študentovi zobraziť učebné materiály či obrázky a videá, študent má naopak možnosť zobraziť svoje úlohy alebo príklady. Kliknite na ikonu v pravom hornom rohu, taktiež skontrolujte ikonu mikrofónu v strede dole.

Zdieľanie obrazovky Zdieľanie obrazovky

  1. Google dokumenty

Ďalšou skvelou možnosťou, ako sa spojiť so svojim doučovateľom, je zdieľať s ním google dokument s podobnými funkciami ako Word. Na domovskej stránke Google v pravom hornom rohu si vyberte ikonku „Dokumenty“. Bielym tlačidlom v pravom dolnom rohu vytvoríte nový dokument a modrým v pravom hornom s názvom „Zdieľať“ otvoríte okno, kde zadáte požadovanú emailovú adresu používateľa, s ktorým chcete dokument zdieľať. Vyberte si z možností podľa toho, či chcete aby doučovateľ alebo študent mohol váš dokument zobraziť, komentovať alebo upravovať.

Google dokumenty Google dokumenty Google dokumenty

  1. Príprava

Na online doučovanie, tak ako aj na osobné, je potrebná príprava zo strany doučovateľa aj študenta. Doučovateľ by mal mať pripravené materiály, ktoré počas lekcie bude používať - onlinové i offlinové. Napriek tomu, že sa študent s doučovateľom osobne nestretne, mal by mať písacie potreby, kam si zaznačí poznámky z lekcie. Pre oboch je tiež vhodné vopred si vyskúšať, či programy, ktoré použijú, a internetové pripojenie fungujú. Rovnako je dobré komunikovať v miestnosti, kde vás nikto neruší, kde je dostatok svetla a kvalitné internetové pripojenie.