Matúš C.

Matúš C.

Odpovedá do 8 hodín, na 50% správ
50% 8 hod
Prijíma študentov

Matúš C.

Prijíma študentov

Doučavanie matematiky, chémie a biológie pos slovensky alebo anglicky + doučovanie angličtiny

  • -
Cena Od 12 €/hod
Popis Zodpovedané otázky

Popis

Ahojte,
volám sa Matúš a som študentom Gymnázia Jura Hronca v Bratislave. Po troch rokoch štúdia anglickej bilingválnej sekcie tohto gymnázia som prestúpil na dvojročný medzinárodný International Baccalaureate (IB) program, ktorý končím budúci rok a umožní mi študovať medicínu v zahraničí. Matematiku, chémiu a biológiu viem preto doučiť po slovensky aj po anglicky.
Skúsenosť s doučovaním mám z programu na našej škole, v ktorom starší žiaci doučujú mladších, zároveň mám mladšiu sestru, ktorej pomáham s doučovaním matematiky na prijímačky na strednú školu. Doučujem, pretože z vlastnej skúsenosti viem, že nie každý má šťastie na dobrých učiteľov, ktorí sú trpezliví a sprostredkujú študentom učivo tak, aby ich bavilo a porozumeli mu. A je veľká škoda, keď si len vďaka nim žiaci tieto predmety znenávidia.

Zodpovedané otázky (1)

Tento doučovateľ pomohol odpovedať na nasledujúce študijné otázky

Matúš C.

Distribučná, doplnková distribučná funkcia

Vedel by mi niekto prosím pomôcť s nasledujúcimi úlohami? 1. Náhodná premenná X má dve najmenšie hodnoty x1 a x2. Platí PDF(x1) = 0,1 a PDF(x2) = 0,2. Aká je hodnota CDF(x1) a CDF(x2)? Podľa prednášky by hodnota CDF(x1) mala byť 0,1 a o CDF(x2) nevieme povedať nič, no stretol som sa aj s…