Portál doučma.sk podporuje prevenciu proti koronavírusu. Uprednostní online doučovanie

Portál doučma.sk podporuje prevenciu proti koronavírusu. Uprednostní online doučovanie

Publikované: 9. 3. 2020 Autor: Juraj S.

Nový koronavírus je vysoko nákazlivý a prenáša sa najmä osobným kontaktom s  chorým človekom. V posledných dňoch zaznamenal portál doučma.sk zvýšený počet žiadostí o online doučovanie.

Vírus Covid-19 má pôvod v Číne a od januára sa rozšíril do viacerých európskych krajín vrátane Slovenska. Ide o respiračné ochorenie, ktoré napáda primárne horné dýchacie cesty a priebeh infekcie môže mať ľahký až závažný priebeh. Prejavuje sa najmä zvýšenou telesnou teplotou, kašľom, bolesťou hrdla, dýchavičnosťou a v závažnejších prípadoch aj zápalom pľúc.

Najdôležitejšou a efektívnu formou boja proti tomuto ochoreniu je prevencia. Aj v doučma.sk si to uvedomujeme a dostupnými prostriedkami chceme prispieť k zlepšeniu situácie. V posledných dňoch sme zaznamenali pokles záujmu o osobné doučovanie, používatelia začali preferovať jeho online formu. Keďže k prenosu koronavírusu dochádza najmä kvapôčkami pri kýchaní, kašľaní, ale aj rozprávaní, rozhodli sme sa na našom portáli dočasne uprednostniť online doučovanie. 

V klasickom režime sa používateľovi doučma.sk na domovskej stránke ako prvé zobrazilo  vyhľadávanie osobného doučovania na základe predmetu a mesta. Kvôli nepriaznivej situácii dočasne uprednostníme záložku na vyhľadávanie online doučovania. Študentom, ktorí hľadajú pomoc s doplnením vedomostí, tak chceme odporučiť internetovú formu výučby a prirodzene ich naviesť na túto voľbu.

Stránka pre študentov a doučovateľov navyše poskytuje posielanie správ, možnosť videohovoru i platbu za odučenú hodinu priamo cez portál. Aj týmito funkciami sa v doučma.sk snžíme sprístupniť a uľahčiť online formu doučovania pre každého. Používatelia teraz vybavia všetko od vyhľadania, cez komunikáciu, až po samotnú lekciu na jednom mieste z pohodlia domova.

Doučma.sk je súčasťou platformy meetnlearn.com, ktorá funguje v ôsmich európskych krajinách. Počas minulého roka pomohla nájsť doučovanie takmer 70 000 študentom a rodičom.