Španielčina na Netflixe štyrikrát inak

Španielčina na Netflixe štyrikrát inak

Publikované: 21. 4. 2020 Autor: Filip S.

Ak si chcete pozrieť niečo po španielsky, nemusí ísť len o nikdy nekončiacu telenovelu alebo drámu od Almodóvara. Vybrať si je z čoho aj na Netflixe a musím povedať, niektoré tituly mi teda prirástli k srdcu. Prinášam vám teraz 4 seriály v španielčine, s ktorými som mal tú česť v poslednom období. Španielske titulky sú samozrejmosťou :)

#4 El Club

Partia kamarátov sa rozhodne svoju neúspešnú dating aplikáciu použiť na predaj drog vo vyšších kruhoch. Ako inak, Mexiko. Z tohto seriálu mám zmiešané pocity, keďže jednak ma udržal sledovať až do konca série, na druhej strane, niektoré herecké výkony neboli veľmi presvedčivé. Miestami to zaváňalo až telenovelou, slúžka María nesmie chýbať. V každom prípade sa je na čom zabaviť, nachytáte popri tom mexický slang. Jedna časť je dlhá približne pol hodiny.

#3 Las Chicas del Cable

Dej tohto seriálu sa odohráva v dvadsiatych rokoch v Madride, teda v období, kedy ženy ešte stále nemali také práva, ako majú dnes. Ide o príbeh štyroch kamarátok, pracujúcich ako telefónne spojovateľky v rozbiehajúcej sa telekomunikačnej spoločnosti. V tomto prípade si príde na svoje skôr ženské publikum; jedna epizóda trvá približne 50 minút.

#2 Élite

Élite je najúspešnejšou španielskou sériou pre mladých, seriálovými nadšencami označovaná aj ako lepšia verzia 13 Reasons Why. Opisuje skupinu troch štipendistov, ktorí sa dostanú do súkromnej zbohatlíckej strednej školy, na ktorej sa udeje vražda. Keď som počul, že ide o sériu zo školského prostredia, bol som skeptický, ale po pár častiach si ma Élite úplne získala. Jedna epizóda je zvyčajne dlhá 50 minút.

1 La Casa de Papel

Túto lahôdku mi odporučila známa, ktorá po španielsky ani nevie, čo značí, že tejto sérii by ste mali venovať pozornosť. Muž zvaný profesor zhromaždí zločincov, ktorí už nemajú čo stratiť, s jasným zámerom - vylúpiť národnú mincovňu. Avšak, bez jedinej kvapky krvi. Takýto zámer vyžaduje prepracovaný plán, ktorý zahŕňa rukojemníkov, manipuláciu verejnej mienky a omnoho viac. Ak ani vy neobľubujete akčné filmy, môžem vás ubezpečiť, že La Casa nie je brutálna (jedine by ste mohli mať problém s častým používaním vulgarizmov), navyše sa aj zasmejete. Jedna epizóda je dlhá zhruba 45 minút, ja som celú sériu zhltol na jeden raz :)