3 tipy, prečo sa učiť čínsky

3 tipy, prečo sa učiť čínsky

Publikované: 18. 2. 2022 Autor: Katarína琳娜 S.

Nakoľko som učiteľka čínštiny, veľa ľudí sa ma pýta aký význam má učiť sa čínsky jazyk. A aj keď je dôvodov prečo sa učiť čínsky jazyk naozaj veľa, tieto 3 odporúčania, prečo sa učiť čínsky jazyk, ťa presvedčia, že učenie má zmysel.


1. Pracovné príležitosti

V súčasnosti veľmi veľa firiem nakupuje produkty priamo z Číny, a teda je samozrejmé, že skôr či neskôr budú tieto firmy hľadať pracovníkov, ktorý ovládajú čínsky jazyk. A keďže takýchto ľudí na Slovensku stále nie je veľa, ich plat bude aj patrične ohodnotený.


2. Dorozumenie sa

Čínskym jazykom hovorí viac ako 1/3 sveta, pričom 1/5 obyvateľstva sveta sú Číňania. To znamená, že ak viete po čínsky, a ešte k tomu cestujete aj po svete, je veľmi veľká pravdepodobnosť, že vám čínsky jazyk pomôže ako komunikačný jazyk, a to v ľubovoľnej krajine.


3. Zlepšenie sa vo viacerých oblastiach

Vďaka Čínskemu jazyku využívame pravú aj ľavú hemisféru mozgu, čo znamená, že sa nám zlepšuje pamäť, kreativita i logické myslenie. Navyše, nakoľko má čínsky jazyk tóny, je vedecky dokázané, že zlepšuje citlivosť sluchu, čo je užitočné najmä pri hre na hudobnom nástroji či speve.