Ako sa pripraviť na reparát a vyhnúť sa opakovaniu ročníku

Ako sa pripraviť na reparát a vyhnúť sa opakovaniu ročníku

Publikované: 14. 5. 2019 Autor: Juraj S.

Čo je to reparát?

Reparát je opravná skúška pre študentov, ktorí neprospeli z jedného alebo viac školských predmetov.

Na DoučMa.sk sme prezreli pár faktov, ktoré môžu byť pre študentov a rodičov zaujímavé.

Vo väčšine prípadov sú to rodičia, ktorí hľadajú doučovanie na reparát pre svoje deti. Ako predmety, ktoré sa na reparát najviac doučujú sú angličtina a nemčina, za nimi nasleduje matematika a chémia.

Je preto zaujímavý fakt, že počas školského roka nedokázali uhasiť “požiar” v zlých známkach, vyhnúť sa prekvapeniu z vysvedčenia a tiež “krízovému režimu” počas prázdnin. Veríme, že s príchodom elektronických žiackych knižiek bude tento trend na ústupe.

Na reparát može byť pripustený iba žiak, ktorý prepadol z menej ako dvoch predmetov. V najlepšom prípade sa môže hodnotenie z nedostatočnej zmeniť na dobrý.

Žiak sa pripravuje na základe tém z učiva, ktoré ma k dispozícií. Výsledkom reparátu je tak zlepšenie svojej známky a preukázanie vedomostí.

S prípravou na reparát netreba na dieťa tlačiť, treba si stanoviť denný harmonogram, ktoré učivo sa bude preberať. Určite netreba dieťa na celý deň posadiť nad knižky, a dávať mu pocit viny za dosiahnuté výsledky. Vaším cieľom je zvládnutie učiva a postup do nasledujúceho ročníka.