Ako sa zlepšiť v anglickej výslovnosti?

Ako sa zlepšiť v anglickej výslovnosti?

Publikované: 3. 1. 2023 Autor: Milan E.

Tu sú niektoré tipy, ako sa zlepšiť v anglickej výslovnosti, pomohli mne samotnému, keď som sa chcel naučiť vyslovovať anglické slová, či frázy perfektne:


Sledujte anglické filmy a počúvajte anglické rozhlasové relácie. Toto vám pomôže zvyknúť si na rytmus a výslovnosť anglických slov.

Vyhľadávajte nahrávky výslovnosti slov a fráz v online slovníkoch. Tieto nahrávky vám ukážu, ako sa dané slovo alebo fráza vyslovuje.

Vyskúšajte si vyslovovať slová a frázy nahlas. Vyskúšajte si vyslovovať slová a frázy nahlas pred zrkadlom alebo si nahrajte svoj vlastný hlas a posúďte svoju výslovnosť.

Cvičte s anglickými native speakermi. Komunikácia s native speakermi vám pomôže zlepšiť výslovnosť a rozšíriť slovnú zásobu.

Vyskúšajte si vyslovovať slová a frázy s rôznymi intonáciami. Intonácia je dôležitá pre výslovnosť slov a fráz. Vyskúšajte si vyslovovať slová a frázy s rôznymi intonáciami a zistite, ako to ovplyvňuje ich význam

.Sledujte videá s výslovnosťou slov a fráz na YouTube. Existuje veľa videí na YouTube, ktoré vám pomôžu zlepšiť výslovnosť slov a fráz v angličtine.

Zúčastnite sa anglických konverzačných skupín alebo sa zapojte do anglických konverzačných kurzov. Konverzácia s inými ľuďmi vám pomôže zlepšiť výslovnosť a zvýšiť sebadôveru v hovorení po anglicky.