study questions

Study questions

Quick help with homework exercise
or
Anonymous author

Slovná úloha

200 litrov vína stočili do 242 fliaš, z ktorých sú niektoré litrové, iné sedemdecové. Koľko litrových fliaš použili?

Ema A.

Koľko percentný roztok

Koľko percentný roztok dostaneme, ak 30 ml 25 %-ného roztoku kyseliny sírovej prilejeme do 30 ml vody? Výsledok zaokrúhli na dve desatinné miesta.

Alex

Teória pravdeodobnosti

Zdravíčko, potrebovala by som pomôcť s experimentom na hodinu teórie pravdepodobnosti. (Obrázok je len vzor)

Anonymous author

Osová afinita

Zostrojte obraz štvorca ABCD v osovej afinite OA ( o= CSAD, s = DD1, kde D1 = SAB)

Anonymous author

Rovnica s parametrom

Dobrý deň, pomohol by mi niekto s týmto príkladom ? Vopred ďakujem

Anonymous author

Funkcie

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s úlohou, ktorá začína od 22. Výsledky totiž mám, ale neviem ako ju počítať. Stačilo by mi to vysvetliť na 2-3 príkladoch.

Anonymous author

slovna uloha sustava rovnic?

Dobry den, poprosim o postup riesenia: Žiaci fyzikálneho krúžku cestovali na exkurziu mikrobusom. Cestovné náklady na jedného žiaka boli 15 eur. Keby však obsadili aj posledné štyri voľné miesta v mikrobuse, náklady by sa znížili na 12 eur na žiaka. Koľko žiakov cestovalo mikrobusom na exkurziu?

Anonymous author

slovna uloha sustava rovnic?

Žiaci cestovali na výlet mikrobusom, pričom náklady na jedného účasníka boli 15 eur. Keby obsadili v mikrobuse posledné 4 voľné miesta, náklady na účasníka by sa znížili o 3 eurá. Aké boli celkové náklady na dopravu mikrobusom?

Simona V.

Kombinatorika

Pomohli by ste mi? Študent xy sa pripravil na 7 z 11 otázok. pri odpovedí si náhodne vytiahne tri otázky. Aká je pravdepodobnosť, že na všetky 3 vytiahnuté otázky: zodpovie správne nevie odpovedať

Simona V.

Kombinatorika

Mohli by ste mi prosím pomoct s touto ulohou? na stole je 5 makových,6 slivkových a 7 tvarohových koláčov. Náhodne si vyberieme jede koláč. Aká je pravdepodobnosť, že tento koláč bude a) slivkový b) jablkový c) makový