Bezplatná pomoc s domácou úlohou

  • opýtaj sa na otázku
  • získaj odpoveď za pár minút

Otázky


Potrebuješ rýchlu pomoc s príkladom na domácu úlohu? Opýtaj sa doučovateľov na DoučMa.sk. Radi ti bezplatne pomôžu.

všetky predmety slovenský jazyk anglický jazyk nemecký jazyk matematika chémia fyzika Excel

cena časti 1 ha v EUR

Keď 1 ha stojí 51,86 EUR. Koľko stojí 0,71225 ha?

Zobraziť 3 odpovede

Beáta C.   |   matematika
0.71225 ha . 51.86 € / ha = 36,937285 €, čo sa po zaokrúhlení rovná 36.94 €.
Petra L.   |   matematika SŠ
V prvom príklade si najskôr narysuj úsečku o dlžke 7 cm, potom od nej rovnobežku vo vzdialenosti 6,5cm. Potom z konca, resp. začiatku usečky (strany c) sprav polpriamku ktorá bude zvierať uhol 30° a tam kde to pretne rovnobežku máš vrchol trojuholníka.

Funkcie

Dobrý deň, potrebujem ponôcť s týmito príkladmi. Prosím aj s postupom.

Zobraziť 2 odpovede

Kristina P.   |   matematika - sš
Ahoj vo vsetkych prikladoch riesis to iste, v citateli (hore) nemas ziaden problem tam moze byt hociake cislo. Naopak v menovateli nemoze byt 0, takze napriklad 7-x sa nemoze rovnat 0, takze x sa nemoze rovnat 7, co znamena ze definicny obor tej funkcie su vsetky realne cisla okrem 7.

Domáca úloha

Dobrý deň pomohli by ste mi prosím s touto konštrukčnou úlohou?

Zobraziť 1 odpoveď

Leuska M.   |   matematika
Ahoj, Lea!
Posielam Ti obrázok, ak máš k tomu nejaké otázky, ozvi sa mi, rád Ti to vysvetlím.
Spp Miro

Geometria

Dobry den, velmi Vas prosim o pomoc s nasledovnymi ulohami. Prosim o nacrt,rozbor,postup, konstrukciu, popis konstrukcie a zaver. 1) Zostrojte vsetky pravouhle trojuholniky,pre ktore plati, ze maju pravy uhol pri bode C taznicu na stranu c= 2,5 cm uhol alfa=60stupnov 2)zostrojte vsetky…

Zobraziť 2 odpovede

Petra L.   |   matematika
Petraj je mi ľúto, nestíham :-ä

Funkcie

Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto pomôcť s týmito úlohami? Za odpovede vopred ďakujem.

Zobraziť 2 odpovede

Kristina P.   |   matematika - sš
Definičný obor je množina, z ktorej môžme hodnoty dosadzovať do predpisu funkcie. A v týchto príkladoch nemôžeme dosadzovať do menovateľa funkcie čísla, ktoré by spôsobili delenie nulou. Nulou sa deliť nedá.
Preto v príklade 5 nesmieme dosadiť číslo 7 a D(f)=R-{7}. Teda všetky reálne čísla okrem sedmičky
V príklade 6: D(f)=R-{6}
V príklade 7: D(f)=R-{4}
V príklade 8: D(f)=R-{6}

Funkcie

Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto pomôcť s týmito úlohami? Za odpovede vopred ďakujem.

Zobraziť 1 odpoveď

Kristina P.   |   matematika - sš
Ahoj, Kristína!
Ak chceš, môžem Ťa to naučiť, nie je to ťažké; určite Ti viac pomôže, keď to budeš vedieť, ako keby som Ti len poslal výsledky...
Stačí, ak mi tu napíšeš správu, :-)
Spp Miro

Matematika

Dobrý deň ako sa rysuje lichobežník v úlohe 7.a? Prosím o postup

Zobraziť 2 odpovede

Barbora M.   |   matematika
Najprv zostrojíme trojuholník DEF podľa vety sus a potom rovnobežku s DE, na ktorej leží druhá základňa. Na tej rovnobežke vo vzdialenosti 2,5 cm od bodu F nájdeme posledný bod G.
Postup prikladám

Domáca úloha

Dobrý deň vedeli by ste mi prosím pomôcť s príkladom 3?

Zobraziť 2 odpovede

Barbora M.   |   matematika
Narysujes si usecku AB(stranu c) dlhú 6 cm. Potom spravis tzv. os úsečky AB, ktorá prechádza stredom úsečky. Os úsečky spravíš tak že z obidvoch bodov(A aj B) nanesies na usecku obluk pomocou kruzidla(z oboch bodov rovnaka velkost nanesenia kruzidla) ktory musi siahat za pomyselnu polovicu usecky a potom ti vzniknu dva polobluciky ktore sa pretinaju nad usecku a pod usecku tieto dva body spojis a tam kde sa ti toto spojenie pretne s usecku tam je jej stred. Potom si opäť pomocou kruzidla zostrojis tzv. Talesovu kruznicu a to tak ze si krizidlo zapichnes do stredu usecky a druhy koniec bude na jednom z bodov A, B(úsečka AB je priemerom Talesovej kruznice) . Potom si do stredu usecky opäť zapichnes kruzidlo s tym ze rospetie kruzidla bude 4cm(namerias pomocou pravitka). Potom spravis polobluk nad useckou AB a tam kde sa ti pretne s Talesovou kruznicou je bod C trojuholnika. Malo by sa ti to pretnut na dvoch miestac a to znamena ze to ma v jednej polrovine dve riesenia. Nasledne si uz len overenim zostroj vysku na stranu c a to tak ze spravis kolmicu na usecku AB z bodu C. Ak sa rovná 3 cm (odmeraj pravítkom) tak je vsetko v poriadku.
Dá sa to robit aj tak ze spravis priamku rovnobeznu s usecku AB vzdialenu od nej 3cm a tam kde sa pretne s Talesovou kruznicou tato priamka je bod C.

Matematika

Ako zistit ziadane uhly?

Zobraziť 1 odpoveď

Aveline J.   |   matematika - sš
Používa sa veta o stredovom a obvodovom uhle: uhol AOB (O je stred kružnice, A,B body na kružnici) je dvojnásobne väčší ako uhol ACB (A,B sú na kružnici, C je ľubovoľný tretí bod na kružnici).

Na obrázku vľavo dole sa dá prvý uhol BCA zistiť na základe pravidla o súčte uhlov v trojuholníku. V trojuholníku BCA už poznáš dva uhly, sčítaš ich veľkosti, a odpočítaš od 180: 180-(41+23)=116.

AOB je stredový uhol k BCA. Má dvojnásobnú veľkosť, teda 232. Nakoľko sa pri pretnutí dvoch priamok alebo úsečiek uvädza zvyčajne veľkosť menšieho vzniknuvšieho uhla (jeden uhol je ten nekonvexný, čo vznikol "naľavo", druhý je ten "napravo"), musíš odpočítať 232 od plného uhlu 360. Správna odpoveď je teda 360-232=128.

Úsečky OA a OB sú polomermi kružnice, teda rovnako dlhé. Trojuholník OAB je preto rovnoramenný s rovnako veľkými uhlami OAB a OBA. Ich súčet sa rovná 180 mínus tretí uhol, teda 180-128=52. OAB aj OBA sa pa rovnajú polovici súčtu: 52/2=26.

Uhol EDA je obvodový k uhlu EOA. Uhly EOA a AOB sú si navzájom susedné, súčet ich veľkostí je 180. EOB je teda 180-128=52. EDA má polovičnú veľkosť ako EOB, teda EDA=52/2=26.

Podobným spôsobom využívajúc vyššie spomenuté poznatky o uhloch a trojuholníkoch by som riešil aj ostatné príklady. Dúfam, že som pomohol a matike zdar! :)