­čôś Ako si ka┼żdodenne zlep┼íova┼ą svoju slovn├║ z├ísobu ­čôś

­čôś Ako si ka┼żdodenne zlep┼íova┼ą svoju slovn├║ z├ísobu ­čôś

Publikovan├ę: 3. 9. 2023 Autor: Robert G.

ÔŁôM├íte probl├ęm si pam├Ąta┼ą nov├ę anglick├ę slov├í? ­čĄö Angli─Źtina m├í najv├Ą─Ź┼íiu slovn├║ z├ísobu zo v┼íetk├Żch jazykov. ­čîŹ Neust├íle roz┼íirujete svoju slovn├║ z├ísobu, v─Ćaka ─Źomu budete hovori┼ą plynulej┼íie. ­čŚú´ŞĆ Angli─Źtina m├í bohat├║ a farebn├║ slovn├║ z├ísobu v─Ćaka tomu, ┼że je ovplyvnen├í r├┤znymi cudz├Żmi jazykmi. ­čÄĘ Internet a technol├│gie prispievaj├║ k jej rastu t├Żm, ┼że ka┼żdoro─Źne vytv├íraj├║ nov├ę slov├í ako YOLO, tweeting a meme. ­čĺ╗­čô▓ Aj ke─Ć ne┼żijete v anglicky hovoriacej krajine, m├┤┼żete si neust├íle vytv├íra┼ą pr├şle┼żitosti na u─Źenie sa nov├Żch slov. Ôťł´ŞĆ­čîÉ T├Żchto ┼íes┼ą n├ípadov v├ím pom├┤┼że zlep┼íi┼ą si svoje anglick├ę jazykov├ę schopnosti:


­čôö P├ş┼íte si denn├şk nov├Żch slov - p├ş┼íte si p├Ą┼ą nov├Żch slov denne a potom ich opakujte, k├Żm nebud├║ s├║─Źas┼ąou v├í┼ího slovn├şka.
­čŚú´ŞĆ U─Źte sa denn├ę v├Żrazy v re├ílnom ┼żivote - na internete n├íjdete zauj├şmav├ę slov├í alebo idi├│my.
­čôů Slovo d┼ła - Mnoh├ę weby tie┼ż pon├║kaj├║ "slovo d┼ła" . Pre pokro─Źilej┼í├şch ┼ítudentov angli─Źtiny je to skvel├Ż sp├┤sob, ako si obohati┼ą slovn├║ z├ísobu a zlep┼íit si p├şsomn├Ż prejav. ­čôž Napr├şklad na Dictionary.com, Merriam-Webster a Oxford si m├┤┼żete predplati┼ą "Slovo d┼ła" a dost├íva┼ą ho emailom.
­čô║ Telev├şzne rel├ície - pozerajte Youtube vide├í, Netflix, HBO ─Źi in├ę.
­čôÜ ─î├ştanie - kn├şh, ─Źasopisov alebo ─Źl├ínkov na internete.
­čĺČ Rozhovory - s anglicky hovoriacimi zn├ímymi ─Źi kamar├ítmi.