study questions

Študijné otázky

Rýchla pomoc s príkladom na domácu úlohu
alebo
Mathias C.

Rovnaký logický vzťah

Dvojica pojmov vegetarián-mäso je v rovnakom logickom vzťahu ako dvojica slov. a) pacifista-mier b) ateista-veriaci c) abstinent-alkohol d) negramotný-abeceda Ďakujem krásne Mathias

Mathias C.

Aké slovo vieme nahradiť?

Ktorým z uvedených slov vieme nahradiť podčiarknuté slovo vo vete tak, aby jej význam zostal rovnaký? Prvý neúspech oslabil (podčiarknuté) našu vieru v šťastné zavŕšenie expedície. a)oblažil b) obrnil c) ochabol d) ochromil Ďakujem krásne, Eva

Anonymný autor

Slovenský jazyk

Dobrý deň, prosím Vás neviete, kde by som si mohla precvičiť určovanie slovných (neohybných) druhov vo vete? Napr. Prešiel okolo a podobné? Ďakujem veľmi pekne.

Anonymný autor

Slovenský jazyk a literatúra

Dobrý deň, potrebovala by som pomôcť s vypracovaním otázok k ukážke. Najmä s úlohami 1, 4, 5 (chyba mi este jedna indícia, mám planéta B612, liska a ešte jednu potrebujem) a s úlohou 7. Za pomoc veľmi pekne dakujem 🫶🏻

Anonymný autor

Barok

Dobrý deň, mal by niekto čas vypracovať tieto otázky? Nemám záujem o lekciu, skôr o vypracovanie materiálu.

Daniela H.

zdravotne poistený musíme byť všetci

zdravotne poistený musíme byť všetci ...... zdravotne poistení musíme byť všetci .......

Anonymný autor

Literatúra

Dobrý deň, potrebovala by som vypracovať tieto úlohy k ukážkam (sú zakrúžkované). Viem, že je toho viac, tak čo sa týka peňazí, nebol by problém. Avšak potrebujem to ešte dnes.

Anonymný autor

Slovenský jazyk

Dobrý deň, prosím Vás sú: Chcem odpovedať, budem plakať, chcem prestávku slovesno-menné prísudky? Vopred ďakujem za odpoveď.

Anonymný autor

Jednoduché súvetia na prvom stupni ZŠ

Milé pani učiteľke, obraciam sa na Vás s prosbou. Vedeli by ste mi prosím vás poradiť primerané a zároveň overené cvičenia na vetné vzorce (napr. V1, ale V2). Vopred veľmi pekne ďakujem :)

Marek P.

Zmena vo význame po vynechaní prestávky

V ktorej z nasledujúcich viet by sa vynechaním prestávky v reči zmenil význam vety? A) Peter, pôjdeš v stredu na ten koncert? B) Ach, kiežby som mohol vrátiť čas! C) Zdalo sa jej, že mince nie sú pravé. D) Dievča, to bolo naozaj vtipné!