study questions

Študijné otázky

Rýchla pomoc s príkladom na domácu úlohu
alebo
Anonymný autor

6,7

Neviem 7 správne alebo nie

Anonymný autor

matematika

Dobrý deň Chcela by som vás poprosiť či by ste mi pomohli. Ďakujem za ochotu

Anonymný autor

Matematika

Dobrý večer. Potrebovala by som vyriešiť príklad na jednoduché urokovanie. Ten príklad znie: Podnikateľ zložil 7.februára čiastku 8 235 eur s ročnou úrokovou mierou 3.5%. Aký urok mu pripíšu k vkladu ak si potrebuje vybrať celú sumu 12.novembra toho istého roka?

Anonymný autor

Pravdepodobnosť

Pomohol by mi niekto prosím s nasledovnou úlohou? Ďakujem. Ferko a Jožko hrajú kameň, papier, nožnice. Ferko si vyberá náhodne tak, že s pravdepodobnosťou 1/2 dá kameň, s pravdepodobnosťou 1/4 dá papier a s pravdepodobnosťou 1/4 dá nožnice. Jožko si vyberá náhodne tak, že s pravdepodobnosťou 1/4…

Anonymný autor

Kombinatorika

Zdravím, rád by som sa opýtal na túto úlohu. Ak si ju prerátame, výsledok je 10 (4+3+2+1). Nemal by však výsledok byť 9? Kedže aj keď si všetky možnosti vypíšeme, “názov” REL tam bude 2-krát (ak zhasnú svetlá EB a potom BE). Vopred vám ďakujem za odpoveď.

Anonymný autor

matematika

V recepte na lečo sa odporúča zmiešať paradajky, papriku a cibuľu v pomere 4 : 3 : 1. Pani kuchárka už pripravila cibuľu aj papriku, pričom cibule bolo o päť kg menej ako papriky. Koľko kg paradajok bude potrebovať podľa tohto receptu?