Bezplatná pomoc s domácou úlohou

  • opýtaj sa na otázku
  • získaj odpoveď za pár minút

Otázky


Potrebuješ rýchlu pomoc s príkladom na domácu úlohu? Opýtaj sa doučovateľov na DoučMa.sk. Radi ti bezplatne pomôžu.

všetky predmety slovenský jazyk anglický jazyk nemecký jazyk matematika chémia fyzika Excel

Funkcie

Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto pomôcť s týmito úlohami? Za odpovede vopred ďakujem.

Zobraziť 2 odpovede

Kristina P.   |   matematika - sš
Definičný obor je množina, z ktorej môžme hodnoty dosadzovať do predpisu funkcie. A v týchto príkladoch nemôžeme dosadzovať do menovateľa funkcie čísla, ktoré by spôsobili delenie nulou. Nulou sa deliť nedá.
Preto v príklade 5 nesmieme dosadiť číslo 7 a D(f)=R-{7}. Teda všetky reálne čísla okrem sedmičky
V príklade 6: D(f)=R-{6}
V príklade 7: D(f)=R-{4}
V príklade 8: D(f)=R-{6}

Funkcie

Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto pomôcť s týmito úlohami? Za odpovede vopred ďakujem.

Zobraziť 1 odpoveď

Kristina P.   |   matematika - sš
Ahoj, Kristína!
Ak chceš, môžem Ťa to naučiť, nie je to ťažké; určite Ti viac pomôže, keď to budeš vedieť, ako keby som Ti len poslal výsledky...
Stačí, ak mi tu napíšeš správu, :-)
Spp Miro
Alena P.   |   slovenský jazyk
Spisovné slovo je nátierka. Viete si ho veľmi ľahko odvodiť od slovesa natierať, ktoré, pravdepodobne, bežne používate, vo väčšej miere ako sloveso mazať, v spojitosti s nanášaním vrstvy na nejaký predmet.

Passive

Dobry den! Chcela by som sa podelit s jednym anglictinarskym orieskom. Dnes som totiz zazila mensiu pru s mojim vyucujucim, tak by som rada do hry prizvala tretiu osobu:). Vo vete: “They have spoken portuguese in this island for four centuries.” sme mali vyhladat podmet (they) a predmet, za ktory…

Zobraziť 7 odpovedí

Ahoj Petra, na Tvoju otázku odpovedám:
obaja máte pravdu, pretože Portuguese znamená portugalsky aj portugalčina. Dá sa preložiť: Rozprávali po portugalsky...alebo Rozprávali portugalčinou....V druhej vete je v angličtine predmet v akuzatíve, teda - Rozprávali (používali) portugalčinu (koho, čo).
Je to nerozhodne.
Ahoj, zdraví
Dagmar

Matematika

Dobrý deň ako sa rysuje lichobežník v úlohe 7.a? Prosím o postup

Zobraziť 2 odpovede

Barbora M.   |   matematika
Najprv zostrojíme trojuholník DEF podľa vety sus a potom rovnobežku s DE, na ktorej leží druhá základňa. Na tej rovnobežke vo vzdialenosti 2,5 cm od bodu F nájdeme posledný bod G.
Postup prikladám

Fyzika

Prosím vás, neviem vyriešiť jeden príklad, poradíte mi prosím? Mosadzná guľôčka bola vo vzduchu vyvážená zvážim s hmotnosťou 25kg. Guľôčku zavesíme pod misku váh a ponoríme do kašičky s destilovanovou vodou. Určte, aké závažie a na ktorú misku váh treba položiť, aby nastala rovnováha. Ďakujem

Zobraziť 1 odpoveď

ベザリウスヤミ   |   fyzika
Ahoj,

v príklade využiješ Archimedov zákon. gulička z mosadze (nájdi si hustotu) má hmotnosť 25g (si si istý, že kg? 25 kg bude riadna guľa z mosadze, nie gulička)
Ponorením do vody bude gulička nadnášaná silou tiaže vody, ktorú vytlačila mosadz. tj. potrebuješ objem mosadznej guličky, ktorú zistíš z hustoty a hmotnosti. potom zistíš hmotnosť vody o objeme mosadze. To je hmostnosť, ktorú treba doplniť na misku váh, na ktorej je zavesená gulička.

veľa zdaru

Domáca úloha

Dobrý deň vedeli by ste mi prosím pomôcť s príkladom 3?

Zobraziť 2 odpovede

Barbora M.   |   matematika
Narysujes si usecku AB(stranu c) dlhú 6 cm. Potom spravis tzv. os úsečky AB, ktorá prechádza stredom úsečky. Os úsečky spravíš tak že z obidvoch bodov(A aj B) nanesies na usecku obluk pomocou kruzidla(z oboch bodov rovnaka velkost nanesenia kruzidla) ktory musi siahat za pomyselnu polovicu usecky a potom ti vzniknu dva polobluciky ktore sa pretinaju nad usecku a pod usecku tieto dva body spojis a tam kde sa ti toto spojenie pretne s usecku tam je jej stred. Potom si opäť pomocou kruzidla zostrojis tzv. Talesovu kruznicu a to tak ze si krizidlo zapichnes do stredu usecky a druhy koniec bude na jednom z bodov A, B(úsečka AB je priemerom Talesovej kruznice) . Potom si do stredu usecky opäť zapichnes kruzidlo s tym ze rospetie kruzidla bude 4cm(namerias pomocou pravitka). Potom spravis polobluk nad useckou AB a tam kde sa ti pretne s Talesovou kruznicou je bod C trojuholnika. Malo by sa ti to pretnut na dvoch miestac a to znamena ze to ma v jednej polrovine dve riesenia. Nasledne si uz len overenim zostroj vysku na stranu c a to tak ze spravis kolmicu na usecku AB z bodu C. Ak sa rovná 3 cm (odmeraj pravítkom) tak je vsetko v poriadku.
Dá sa to robit aj tak ze spravis priamku rovnobeznu s usecku AB vzdialenu od nej 3cm a tam kde sa pretne s Talesovou kruznicou tato priamka je bod C.

Fizeauova metoda

Dobry den! Prosim zdatnych fyzikarov o pomoc s nasledovnou ulohou 2. Potrebujem vypocet s riesenim a vysvetlenie prikladu ako takeho, preco dochadza k tomuto javu, vysvetlenie Fizeauovej metody. Vopred velmi pekne dakujem.

Zobraziť 3 odpovede

ahoj
predstav si svetlo v tomto prípade ako rad guličiek, fotónov. tie buď narazia na zub kolieska, alebo prejdú cez štrbinu medzi zubami. S rýchlosťou otáčania sa kolieska vieš merať čas, medzi štrbinou a zubom. v tom čase prejde fotón, častica svetla cez medzeru na druhú stranu, odrazí sa a vráti sa naspäť, aby narazila na zub. teda čas zmeny z medzery na zub a prejdenie svetla k zrkadlu a naspäť sa rovnajú.

koliesko má 720 zubov a rovnako vela medzier, a rotuje s frekvenciou 12,6-krát za sekundu. čas jednej zmeny zo zubu na medzeru je teda 1/(12,6*1440) sekundy a tento čas je čas, za ktorý prejde svetlo 2*8633m. dosadím teda do vzorca pre rýchlosť: v=s/t=2*8633/(1/(12,6*1440))=2*8633*12,6*1440=313 274 304 m/s.
v prípade, ak by si točil kolieskom rýchlejšie, začal by si vidieť svetlo znova, lebo by sa koliesko posunulo o vzdialenosť medzi dvoma medzerami. a potom znova nie a tak ďalej.

S pozdravom,

Martin

Literárny smer 20. storočia

Ako sa nazýva literárny smer 20 storočia, ktorý zachováva poetický rytmus, opisuje prírodu a obsahuje rozprávkové motívy?

Zobraziť 2 odpovede

Emma P.   |   literatúra
Jedná sa o naturizmus.

Akutne

Dobry den! Prosim Vas, potrebovala by som rychle a strucne odpovede k nasledovnym otazkam ( rychle v zavislosti od toho, ze overovacia skuska z nasledovnej temy ma caka uz zajtra a strucna vo forme odpovede k mojim otazkam, ktore mi nie su uplne jasne😉) Keby sme mali porovnat vyznam jednoduchych a…

Zobraziť 2 odpovede

V odpovedi koleguMichala bola chybne uvedená esenc. kyselina, má byť alfa linolenova a LINOLOVA.
Niektoré zdroje uvádzajú ako esencialnu polynenasytenu M K aj kys. ARACHIDONOVU.
Všeobecne možno povedať, že esencialne MK pre človeka sú tie, ktoré majú viac ako 1 teda najmenej 2 dvojité väzby.
Jana